| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca am ejaculat si dupa o ora jumatate am facut sex neprotejat dar intre timp am spalat penisul si am si urinat mai poate exista sperma pe el sau pe teava?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai urinat, in acel caz sperma este eliminata din uretra prin ''spalare'' si de asemenea in uretra se creaza/rezulta un mediu cu pH-ul acid, iar resturile de urina ramase reprezinta un mediu toxic si incompatibil vietii spermatozoizilor, daca cumva ar mai fi ramas in uretra dupa urinare. Sanatate!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În principiu, nu, în plus spermatozoizii nu trăiesc doar în mediul lor, dar cu șmecherii ăștia, 250 de milioane per centimetrul cub, nu se știe niciodată.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil.