| AndreiLeviux a întrebat:

Salut,Dau fundita! Am o poveste pentru cei care vor sa ma ajute. Este o fata de care imi place, care tocmai are incheiat o relatie de 2 ani, si zice ca inca are sentimente pentru el (NU CONDAMN PT ASTA) dar zice ca are si pentru mine, eu sunt derutat sa continui sau sa o las balta?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Deci e normal sa se gandeasca la el. Dupa 2 an ide zile, doar nu poate sterge timpul ala cu buretele, nici daca ar vrea. Dar, oricum va fi cu altul, acum tu decizi daca altul, adica urmatorul vei fi tu sau altcineva.
Deci ce te sfatuiesc? Daca iti place de ea, nu te lasa! Esti baiat, ce Dumnezeu! Mai ales daca si ea te place! Ar trebui ma idegraba sa iti faci griji ce cadou de Valentine's Day sa ii cumperi big grin

5 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Nu o lasa balta, da-i doar o pauza.
Las-o sa il uite definitiv, si abia apoi poti sa intri tu in scena. Dar, in acelasi timp, nu va indepartati. Fiti prieteni apropiati o perioada, inainte sa il uite ea si sa fiti impreuna.

| neutrino a răspuns:

Nu o lasa balta, ai sa vezi ca in curand fata te va iubi. Daca nu, va iubi pe altul.

| dany54545454 a răspuns:

Nu da cu bata-n balta baiete, sunt sigur ca ea te iubeste, astept FUNDA

| Nicux1 a răspuns (pentru dany54545454):

Renunta! Si cainele meu se pricepe mai bine.

| Nicux1 a răspuns (pentru dany54545454):

Sunt o gramada de sfaturi de la diversi tristi care iti spun sa o asculti sa blah blah blah...e normal sa se gandeasca la el...bla bla bla.

Nu te lua dupa ei.Ok, ce ziceai tu? Ca are sentimente pentru tine? Nimic mai fals daca vrei sa vorbim din perspectiva atractiei.O fata daca este intr-adevar atrasa de tine nu se mai gandeste la fostul nici macar daca treceau 20 de ani nu 2, clar? Pur si simplu nu te place, nu te vede interesant, o plictisesti, nu te vede ca pe o provocare, limede? Daca ii vei oferi un umar de plans nu vei face decat ce face si prietena ei, iar apoi te trezesti ca te vede ca pe un prieten.
Daca sa o lasi in pace? Problema este la tine nu la ea. Daca problema este la tine, rezolv-o!