| Zarul a întrebat:

De câteva zile vorbesc cu o fata mai mica cu 3 ani ca mine. Ne știam de mult,insa duminica a venit la ștrand in zona,ne-am aruncat câteva priviri,una alta,i-am trimis mesaj,etc. Aseară,am fost la ea,fara sa ii spun,si i-am zis sa mergem la un suc+sora ei si un prieten. Am luat-o de mana,am vorbit,etc, i-am dat un sărut pe obraz si ea mie unul..Cand am dus-o acasa,am rămas doar cu ea in masina, si ne-am sărutat de vreo 3 ori. Prin mesaje a fost totul ok. Problema e ca eu doar ce m-am despărțit de fosta,i-am zis si ei asta,i-am explicat ce si cum,a înțeles,dar a spus ca momentan ea nu vrea prieten,ca nu stie ce sa facă,etc. Ce sa ii mai spun? Totul merge bine,mergea,imi spunea ca sunt drăguț,ca etc,dar mi-a dat-o rau cu chestia ca nu vrea prieten momentan. Ma ajutați va rog cu niște sfaturi ce sa ii mai zic? Cum sa o fac sa ne acordam o șansa, ceva. Va rog eu mult. Multumesc!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Te-a pus în friend-zone.
Dar ai putea să mai insiști (discret, totuși!) și după mai multe întâlniri, discuții etc. să treacă peste pragul ăsta.

| Emilian65 a răspuns:

Insista si poate reusesti sa o cuceresti.

| ambicio a răspuns:

Cred ca a zis asta pentru că abia v-ați cunoscut, e normal să fiți o perioada prieteni să vedeți dacă aveți lucruri în comun și pentru ca abia te-ai despărțit de fosta și nu vrea sa investească sentimente iar după tu sa te întorci la fosta și sa o lași cu buza umflata.

Răspuns utilizator avertizat