| acerasus09 a întrebat:

De curand am facut petting cu iubitul meu si s-a pus problema ca vaginul elimina un miros neplacut care in combinatie cu gustul(care e ok, zice el) devine insuportabil, gretos. Mancarimi, usturime, durere nu am. Dar am constatat in ultima perioada ca am scurgeri mai vascoasa dupa ce ma excit si dupa ce termin. Niste scurgeri alb-gălbui, insa tind mai mult spre alb. Raman pe chiloti uneori si ofera o senzatie ciudata si sunt asa putin vascoase. Cand urinez, de fiecare data dupa ce ma excit(termin) curg secretii, insa nu cad. Stau atarnate (scarbos, stiu, si mie imi e scarba si sunt ale mele, vorba aia) pana le scot eu cu hartie igienica. Ma nelinisteste acest gand si caut sa vad care ar fi problema. Din nou, mancarime, durere, usturime nu am. Doar mirosul pe care il sesizez si eu daca nu ofer o igiena corespunzătoare (a fost un experiment) si scurgerea aceea care apare doar dupa excitatie(sau dupa ce am orgasm). Avem 5 luni impreuna, sunt virgina si nu imi sta gandul sa imi incep viata sexuala, iar el ma intelege. Insa, petting chiar vreau sa fac! Aceste lucruri ma opresc pentru ca nu imi permit sa primesc un oral. Daca stiti cumva despre ce este vorba rog sa imi spuneti si prefer seriozitate, este o problema reala pe care sunt interesata sa o rezolv. Sunt sigura ca mai sunt si alte fete in situatii similare. M-as simti jenata sa le spun parintilor despre aceste lucruri. In primul rand ar crede ca deja am inceput viata sexuala si m-as simti urat. Mulţumesc.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cel mai sigur e sa faci o analiza a secretiei vaginale! Nu amana! Multa sanatate si felicitari ca faci doar Petting!

| mihai69 a răspuns:

N-ar strica totuși o vizită la ginecolog. Mamei poți să-i spui exact asta - ai niște scurgeri mai abundente care te deranjează. Nu e musai să fie de la sex, nu?
Probabil e ceva candidoză, dar cel mai bine mergi la consult și vei primi acolo toate sfaturile și tratamentul (eventual) necesar.

| Oana92 a răspuns:

Orice miros urat venit din zona genitala trebuie sa te trimita urgent la ginecolog. Secretiile normale nu au miros urat, dar pot lasa urme albe pe chilot. Cel mai indicat e sa mergi la un ginecolog. Sanatate!

| CLCQ a răspuns:

O vizita la un medic ginecolog iti va lamuri problema.

| floringabor a răspuns:

Si mirosul si gustul vine de la legumele si fructele pe care le consumi. De la ceapa si usturoi miroase urat. Cel mai bine este ca cel care iti face sex oral sa te lase sa mananci ce vrei si sa nu ia in seama mirosul atunci cand iti face oral

| acerasus09 explică:

Am 19 ani si nu m-am nimic cu nimeni, okay? Din moment ce nu imi incep deja viata sexuala si doar fac petting e foarte bine. Alte fete incep totul de la 12 ani sau mai stiu eu. Nu mai judeca, fiecare face ce vrea. Vrei sa ma ajuti, bine, nu vrei, vezi-ti de treaba ta. Dar mersi de raspuns, am sa merg la medic. Cel mai bine asa. happy

| Mistyy a răspuns:

Visezi la sex oral si orgasme si te mai consideri virgina ...Lasand asta la o parte ar trebui sa consulti un medic ginecolog poate ai o problema desii eu nu cred. Se poate sa fi fost in perioada ovulatiei si atunci sunt normale aceste secretii. Igiena cat mai stricta si incearca sa iti schimbi putin alimentatia