| TheBoyWonder a întrebat:

Salut..deci este o fata la mine in clasa de care imi place f mult..numai k ea are o relatie de 2 ani si din cate am aflat se inteleg f bn..cu toate astea in timpul orelor imi arunca priviri dese,imi zambeste iar in afara orelor stam de vb, glumim, radem, ma asteapta la sfarsit sa plecam impreuna spre casa si chestii din astea...toti prietenii imi spun sa nu-.mi fac sperante pentru k ea e fericita alaturi de cine e, dar comportamentul ei ma pune pe ganduri,.e posibil sa vrea mai mult decat sa fim prieteni/colegi? voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Bebbe133 a răspuns:

Nu.
Eu sunt sigura ca ea doar te vede ca pe un bun prieten,cu care ii place sa isi petreaca timpul. Daca are o relatie asa frumoasa, nu are de ce sa te placa sau sa se dea la tine. Ea doar crede ca esti o persoana de treaba. Si de asta. vrea sa fiti buni aimici. Poti fi in continuare bunul ei amic, pentru ca sa stii ca ati strica o frumoasa pruetenie printr-o relatie, pentru ca relatie implica mai multe obligatii decat o prietenie, ceea ce poate strica buna intelegere deintre voi. Acum. depinde ce preferi tu. Sper ca te-am ajutat si ca o sa tii cont. Funda?>big grin

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate asta e felul ei de a fi, nu cred ca vrea mai mult, sa fiu in locul tau nu mi-as face asa mari sperante

| emima a răspuns:

Nu daca ea e fericita cu partenerul ai si m-ai ales ca nu au o saptamana doua ci doi ani e posibil sa te vada ca un prieten foarte bun in care poate avea incredere in tine sa nu o dezamagesti!

| neutrino a răspuns:

Ea are un comportament normal si tu nu mai stii ce inseamna asta.

| pysy5 a răspuns:

Nu,cred ca ea te vede ca un bun prieten si nimic mai mult de aceea se comporta asa e ceva normal, daca e fericita cu partenerul ei