| NECULA a întrebat:

din nou! De ceva vreme ma inteleg super cu o tipa.Mi-a spus ca tine la mine si ca vrea sa fie cu mine, dar toate astea online. Inainte sa se vada cu mine s-a intalnit cu un fost, si au inceput sa iasa impreuna..ca amici. Mie mia spus ca tine la mine dar ca mai are nevoie de timp ca nu stie ce sa faca? Un sfat va rog? O plac mult.tin la ea. Dar numai stiu ce sa fac

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

One does not simply go out with an ex, just to go out. Daca ei ies impreuna, inseamna ca lucrurile intre ei nu s-au terminat inca. Be free! Simte-te liber! Nu astepta dupa ea, ca nu are rost.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate, zic eu! Daca e sa fie, o sa fie. Nu poti obliga fata. Daca mai are nevoie de timp, acorda-i timp, sa nu te creada vreun disperat happy
Bafta big grin

| neutrino a răspuns:

Asteapta-ti randul si timpul.

| stark47 a răspuns:

Dai timpu necesar daca tu consideri ca se merita asteptarea.insa asigurate ca nu esti intr-o vitrina in tot timpu asta.in sensul ca daca ea iti cere timpul asta sa se decida daca sa stea cu tine sau cu el, atunci nu-i oferi nici un timp pentru ca tu ca si persoana nu te poti injosi atat d mult incat sa astepti ca milogul sa i se schimbe ei toanele

| NECULA explică (pentru stark47):

Poti detalia te rog treaba cu vitrina? Ai inteles perfect situatia...dar daca m.ai putea ajuta si cu o explicatie ar fi super..imi poti da add la silent. 46_1 pe messenger sau sa dai reply aici. Multumesc frumos

| NECULA explică (pentru stark47):

Poti detalia treaba cu vitrina? Sau da-mi add la silent. 46_1 pe messenger

| stark47 a răspuns (pentru NECULA):

Relatiile sunt reciproce, de cele mai multte ori nu e nevoie de un anume timp de gandire.insa,e situatia in care ti se cere un timp de respiro, gen:stai sa imi pun si eu lucrurile intr-o ordine pentru ca acum chiar nu stiu ce vreau.
insa, daca ea iti cere un timp de gandire ca sa se decida e ca si cand ai fi un produs:stai sa ma gandesc daca te vreau pe tine sau p celalalt, si treaba asta nu e chiar OK si spune multe despre persoana respectiva.

| Alisse a răspuns:

Sfatul meu este sa fi mai rabdator, daca a spus ca are nevoie de timp atunci las-o sa se gandeasca.

| Zenithf a răspuns (pentru Alisse):

Nu cand ea iese cu altul. Daca vrei sa te gandesti, stai neicuta singura si te gandestte, nu iti zapaci hormonii si neuronii cu prezenta unuia cu care te-ai culcat. Par brutal? Poate sunt, dar asta-i adevarul. Cata vreme mergi cu fostul, si zici 'stai sa ma mai gandesc', de fapt cauti sa vezi daca nu te poti cupla iarasi cu el. Chiar daca este la modul inconstient.

| Alisse a răspuns (pentru Zenithf):

?

| Zenithf a răspuns (pentru Alisse):

Sa aiba rabdare cu o fata daca ea sta sa se gandeasca, dar fata din poveste a inceput sa iasa cu fostul, si baiatul nostru asteapta degeaba dupa ea.

| Alisse a răspuns (pentru Zenithf):

Nu poti sa stii toate intentiile unui om nu ai cum sa il cunosti asa de bine poate tipa aia chiar are nevoie de timp sa vada pe cine sa aleaga dar se poate sa fie doar o scuza ca are nevoie de timp, de aceea e bine sa spui lucrurilor pe nume sa nu dai sperante degeaba.

| Zenithf a răspuns (pentru Alisse):

"si au inceput sa iasa impreuna". Nu-i vorba de o fata care este impartita intre mine si tine, ci de una care nu si-a terminat socotelile cu ala, este 100% clar ca nu-i 'available', deci ce rost are sa-l amagim pe baiat sa-i zicem sa mai astepte? Ea a ales deja, si el sta singur in ploaie, ca fraierul.

| Alisse a răspuns (pentru Zenithf):

Iti dau dreptate.

| NECULA explică:

Dar ei nu au fost "impreuna". Sa se cunoasca si asa. Ci doar o relatie online