| Hellboy96 a întrebat:

Doresc doar răspunsuri serioase. (dau funda)

Vorbesc cu o fata de ceva timp si ne-am cunoscut destul de bine. Faza e ca mie îmi place de ea. Acum câteva zile am întrebat-o dacă ar vrea sa începem o relație, însă și-a cerut scuze și a zis ca nu se simte pregătită... Am zis ok, nu vrea încă.
Dupa toate astea încă vorbim si ne înțelegem foarte bine. Eu i-am vorbit frumos, i-am spus glume la care a ras, i-am făcut complimente, etc.
Mi-a zis de câteva ori ca sunt cel mai tare tip pe care l-a cunoscut, ca ii face placere sa vorbească cu mine...
Iar odată mi-a zis trimis un screen shot si apărea ca i-a scris cineva "Vrei?". Am întrebat-o "Ce te-a întrebat ala daca vrei?" si mi-a zis că un sărut. După asta am zis "Dar tu vrei?" si a zis ca nu. Iar după asta am întrebat-o "Dacă eu te-as întreba asta, ai refuza?" si mi-a răspuns cu "Nu, ca de tine îmi place puțin"
Azi mi-a trimis o poza cu un motociclist (vreau sa precizez ca amândoi suntem pasionati de motociclete) si mi-a zis "El va fi soțul meu", i-am zis "ok" si după a zis și ea a răspuns "Glumesc, tu vei fi????????".
Îmi place ca e o fata super sincera si de treaba...
Întrebarea mea ar fi: face mișto de mine sau ii place de mine? Daca ii place de mine, cum si când ar trebui s-o întreb dacă vrea sa fie cu mine? eu m-am gândit sa ii zic peste câteva zile "Gata, de azi ești cu mine"

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

E putin din ambele.

Stie ca o placi, si de asta isi permite mai multe, si ea te place, dar, astepta ca tu sa actionezi, si nu asa "vrei sa fim intr-o relatie?" vrea sa te vada sigur, cam asa cum ai zis tu "gata, de azi esti cu mine", cam asa ar fi bine, dar, avand in vedere contextul tau, eu as provoca-o sa-mi dea acel sarut de care zicea, abia dupa, i-as zice fraza cu "gata, de azi esti cu mine".

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probbail te place un pic dar termină cu actele astea de gelozie și posesivitate că o alungi imediat. fii ceva mai indiferent la început până ajunge să se lege ceva, dacă îi arăți că ești disperat după ea, imediat îi zboară interesu.

| Hellboy96 explică:

"Glumesc, tu vei fi"****

| LionTrap a răspuns:

Cand te intalnesti cu ea la o cafea la un film etc..., sa zici cu toata sinceritatea