| ProZa a întrebat:

Salut dragi utilizatori TPU. Din vara am placut o fata, draguta si foarte amuzanta, si acum o saptamana am reusit sa fim impreuna. Am trecut de primul sarut si de celelante chestii, i-am cunoscut prietenele si ma inteleg bine cu ele. Vine aici doar in weekenduri, in timpul saptamani din pacate nu. Problema este ca, mergeam la ea cu un prieten mai vechi, pe care il cunosc de mic prunc. Dar, in primul weekend cand ne-am intalnit, era mai retrasa, nu stiu daca asta inseamna ca e rusinoasa sau nu... Problema e ca, vorbeste cu prietenul meu mai mult decat cu mine, ba chiar el intr-o Duminica a duso la ea acasa, iar eu nici nu stiam, ba chiar acest "prieten" ma si mintit, ca nu s-a intamplat nimic. Treaba e ca poate ma mintit sau nu, el mi-a zis ca nu o place, dar cred ca ea, pe el, da. Sunt eu mai gelos, ca na, tin la ea, dar ce sa fac? Sunt deja terminat, toata ziua cu el, cu mine, deloc. Un sfat ceva? Am incercat sa ignor dar nu pot, ma "oftica" treaba asta. Ajutor TPU... am incredere in voi!

7 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Suferinta, doare! Daca ea a ales ce mai poti face? Mai nimic, trebuie sa fii barbat si sa accepti alegerea ei! Nu te duce la ea sa-i mai zici ceva asta poate ca te va cobora in ochii ei! Eu iti dau un sfat, lasa lucrurile asa cum sunt si sunt sigur ca iti va veni randul sa-i arati ca s-a inselat in privinta ta! Cauta-ti o fata care sa te iubeasca si sa te aprecieze nu sa te faca sa suferi! Iar daca vei cedea ca asa-zisul prieten nu mai e cu ea atunci actioneaza direct cumpara-i un buchet de trandafiri si explica-i ca reprezinta un gest si o particica din aprecierea ta pentru ea si sunt sigur ca va realiza ca a gresit in privinta ta! multa bafta!

| answer a răspuns:

Nu fugi de realitate! Vorbeste pe sleau cu ea! Am impresia ca e cam fara suflet; se foloseste de tine ca sa poata sa fie cu acel baiat! Sper sa ma insel, dar cam asa pare! Nu te teme de esec; bafta!

| Graphee a răspuns:

- Părerea mea este că ar trebui să te desparţi de ea, adică dacă 'prietenei tale' îi place mai mult de amicul tău, iar pe tine nu mai te bagă în seamă, asta nu se mai numeşte relaţie.

Numai bine.

| love_6120 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu ea si sa ii spui ceea ce simti.
Alta solutie nu ai! :*
Sper ca te-am ajutat

Răspuns utilizator avertizat
| ProZa explică:

Ce as putea sa ii spun? Daca ma iubeste? Ar spune DA, si data viitoare va fi la fel... daca o intreb daca il iubeste pe el, acelasi raspuns, ca NU. Dar se vede ca ea e mai mult atrasa de el decat de mine. Sa ma despart de ea?

| ProZa explică:

Tin mult la ea, si nu prea vreau sa ma despart dar nu cred ca am ce face. Sa inteleg ca asta e singura solutie?