| Aly_8489 a întrebat:

Salut dragii mei, vreau sa va zic ca nu mai are nici un rost sa fug dupa el, eri am vazut adevarul, multi dintre voi spune-au ca sa-i scriu, sa-l sun, nu stiati care e problema si eu credeam ca este ocupat cu serviciul il credeam, dar am gresit, acum imi pare rau ca m-am intilnit cu el, am refuzat din cauza lui la tot, o data cu el mi-a mai propus un baiat intilnire dar deja eram cu acesta, am fost o proasta, l-am crezut imi zicea multe cuvinte frumoase(ingeras, puiu,.)si ma lua cu bombonica, eu nu inteleg cum poti sa ai o inima asa de impetrita, eri intimplator am intrat pe aitul mamei mele pentru ca eu nu am profil pe acel sait si l-am adaugat in prieteni pe profilul mamei, am vazut acolo poze cu alta fata(sarutinduse, imbratisinduse,) comantariul la poza era- eu cu zaya, m-a socat nu stiam ce sa fac, enervata am inceput a plinge tare, nu ma puteam opri, nu puteam sa cred ca a facut asa ceva, si inca a zis ca ma iubeste foarte mult, dupa ce m-am linistit putin i-am scris un mesaj, pentru ca el era pe sait de pe mobil, in mesaj am scris asa-(Privet, frumoasa poza cu zaya, rau am facut ca te-am crezut, am avut dreptate ca stii numai sa minti, ce sa-ti zic fii fericit cu ea!)asa a fost mesajul meu, pe la ora 14 am primit raspunsul lui doar un simplu cuvint(bun) mai mult nimic, m-am enervat inca mai tare, trebuia sa plec la ziua de nastere la nana mea, si drumul unde se vind flori trece pe linga barul lui si ce credeti am trecut pe linga el fara sa zic nimic, si nici nu am atras atentie asupra lui, dar asa s-a intimplat ca l-am privit in ochi cind mergeam si nimic nu am zis, el era suparat a dat volumul la muzica mai tare, asa o muzica mare era acolo, cind m-am intors inapoi ce credeti am intilnit-o pe fata aia cu care era el in poza, fata in fata chiar, ea nu ma cunoaste pe mine dar eu da, imi venea sa-i zic ceva caci mergea pe drum cu prietena ei, venea de la el, si asa vesela, eu o cunosc caci fratele ei a dorit sa se intilneaca cu mine, dar eu nu am dorit, si nu stiu ce a patit dar scheopata cu un picior, 25 de grade de caldura dar ea era inbracata in scurta, ghete si blugi, piceorul acela il ducea peoparte, la fata e simpatica nu pot zici nimic, dar fumeaza, am vazut o poza de a ei cu tigara in mina linga el, acum vad ce fel de fete iubeste el, cu toate ca zicea ca uraste fetele care fumeaza, e un mincinos chiar mare, am trecut pe linga el, am fost la magazin si am plecat acasa, spre seara trebuia sa plec la ziua de nastere, o sa va rideti, am luat-o pe bunica mi-a si buchetul de flori care era foarte frumos o culoare rosie aprinsa, ne-am oprit linga bar, trebuia sa plec la magazin, el m-a vazut si nu numai el erau multi acolo care ma cunosc ca ma inilneam cu el, se holbau nu puteai sa mergi, cind am iesit din magazin bunica mi-a zis ca el s-a uitat la ea si a pus capul in jos, imi venea sa rid, am plecat in sfirsit de acolo, am fos la ziua de nastere m-am distrat de minune, cind sa venit acasa mama dorea la magazin era noapte deja, am trecut la magazinul de linga el, el iarasi se uita la mine ca eu o asteptam pe mama, dar asa ma privea parca i-am facut ceva, cind am plecat el era cu spatele la mine, si repede s-a intors capul sa ma priveasca, in acelasi timp l-am privit si eu, cu indiferenta, vesele plina de viata dupa ziua de nastera, ma rideam cu mama si bunica, ma staruiam sa ii arat lui ca sunt tare sa nu vada lacrimile mele, nu stiu ce impresii si-a facut el, dar eu cred ca am facut drept sa nu vada el slabiciunea mea, am ajuns acasa, era 22 jumatate la23, i-am aratat lui mama mea pozele cu el si fata aceea, cum se sarutau., mama era socata ca si mine cind am vazut pozele, mama nu a rabdat si i-a pus note(2, 3, 4) si i-a scris mesaj in mesaj era scris asa-ce e cu imaginea asta parca te inveti a saruta, ma gindeam ca cu fata mea era o realitate dar a fost un vis care se va uita, stii aveam pareri bune despre tine, si i-a trimes smailuri unul care adoarme dar altul care e enervat, in acelasi timp i-a scris mamei baiatul acela care mi-a propus intilnire, o data cu acesta, ca mama i-a pus note 4, 2, 3 unde era si el cu fata, imi venea sa rid mama mea sa vorbeasca cu prietenii mei, si el a scris ca ce mai fac eu, mama a zis ca ma pregatesc de scoala, el a zis ca ma iubeste, vrea sa se intilneasca si doreste mama sa-i faca o favoare sa vorbeasca cu mine ca eu sa ma intilnec cu el, mama l-a i ntrebat ce are cu fata de pe poza aceea, el a zis ca deja nimic, s-a despartit de ea, vrea sa se intilneasca cu mine in serios, s-a scos poza de pe profil cu fata aia si s-a pus cu el, peurma iar a pus-o ca a zis ca are de luat o bratara de la ea a uitato si ii va spune ca totul s-a terminat, eu stateam si ma rideam de numai puteam, apoi s-au inteles ca mama sa vorbeasca cu mine, ca sa ma intilnesc cu el, eu nu stiu ce sa fac voi cum credeti? numai nu rideti, spuneti-mi ce sa fac? a apropo azi fostul prieten i-a raspun mamei pe profil i-a trimes un smail trist, si atit, stiti ce ma cindesc ca e un daun, care nu poate vorbi, astazi voi vedea cum v-a trece ziua sper sa treaca bine, cind ma gindesc ca iarasi acus ies din casa si il vad mii greata, sper sa nu fie el astazi la lucru, m-as bucura mult, lasa-l sa se duca cu fata aceea, nu vreau sa-l vad, sunt convinsa ca fata aceea o sal schimbe cu alti baieti nu e de asta linistita, dar vom vedea, eu nu il iert deloc, incerc sa-l uit. Acum cititi atent poate ultima intrebare a mea sper sa intelegeti ce am scris, si va rog mult spuneti-mi ce sa fac mai departe ca eu nu stiu cum sa traiesc? Astept raspunsurile voastre, Va PUP PE TOTI!

3 răspunsuri:
| euI a răspuns:

Daca tot vrea sa te intalnesti cu el bateti un pic joc de el sa vada cum este

| SparklingAngel a răspuns:

Nu te mai agita atat...o sa te saturi de baieti, ai de unde alege.In general nu trebuie sa faceti atat caz la varsta asta! Ceea ce acum par drame in dragoste peste cativa ani vor fi motive de ras

| LostInDreaMs09 a răspuns:

Nu te merita! Fataa iti spun eu ca el e acel gen de baieti care umbla cu toate taraturile de fete.Tu esti o fata desteapta, cautati un prieten care sa te respecte si sa te iubeaska Bafta:*love struck