| Jaja22 a întrebat:

Salut,dupa un contact sexual,in timpul actului perzervativul a ramas jumatate inauntru si jumatate afara, credeti ca e vreo sansa sa fi atins cu penisul inauntru. imi e aiurea de vreo boala crying

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca a atins vaginul, era inauntru, nu?
Spune-i baiatului sa cumpere masuri foarte mici de prezervative, de aceea a cazut prezervativul de pe penis, fiind prea mare pentru cuculetul lui.

| Necunoscut112 a răspuns:

Probabil nu ai atins deloc vaginul. Altă dată să îţi iei prezervative mai mici, pe măsura ta.

| Jay1 a răspuns:

Nu este nimic grav, erai protejat in timpul actului, dar pentru liniştea psihică şi siguranţă un test medical nu strică!

| eugeniu2020 a răspuns:

Sansa e jumatate sa fi prins o boala si jumatate sa nu fi prins!

vei afla in curand

| FrankFrank a răspuns:

Primul lucru trebuie sa te calmezi, nu e atat de rau cat pare.
Cu cateva excepti, bolile cu transmisiune sexuala au leac, si pot fi vindecate relativ usor.
Chiar si HIV se poate vindeca daca il tratezi inainte ca 48 de ore sa treaca de la infectie.

Chiar si daca prezervativul nu ramanea inauntru, bolile tot se pot transmite daca o parte a penisului ne protejata de prezervativ, intra in contact cu putin din pertele vaginal.

Exact asa am luat eu o boala cu transmisiune sexuala (care o presupun sa fie sifilis) acum 2 zile. Urmeaza sa ma duc la medicul de familie luni, sa imi dea trimitere pentru analize si tratament.

In cazul tau, daca nu au aparut nici un fel de semne, sunt sanse bune sa nu fi luat nimic, dar nu ai cum sa stii 100% niciodata decat daca te duci la un control medical.

Logic vorbind, daca prezervativul a ramas pe jumatate afara, inseamna ca nu aveai cum sa atingi cu penisul inauntru.