| Roberrt21 a întrebat:

Salut, i-a venit ciclul prietenei mele pe 3 si inca si acum ii curge putin sange e normal? Sau are ceva? gen i s-a oprit zilele trecute o zi 2 dar acum i-a curs putin din nou

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca numarul zilelor de sangerare menstruala, este NORMALA in toate cazurile in care, lungimea procesului de sangerare menstruala se incadreaza intre minim 2-3 zile si maxim 7-8 zile. In cazul prietenei tale menstruatia se manifesta in limite normal fiind in cea de-a 6-a zi si este pe trerminate. De asemenea atunci cand apar fluctuatii privind numarul de zile de sangerare de la o menstruatie la alta, abaterea in +/- de 1-2 zile nu trebuie sa reprezinta un motiv de ingrijorare. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia e bine. Inseamna ca nu e insarcinata.