| mihaelacapsunika a întrebat:

In scoala in care invat este un baiat intr-o clasa cu mine imi place de el si pina acum mi se parea ca si lui.Ma cuprindea in gluma,vorbea si ma considera prieten si acum nu mai e asa s-a cunoscut cu o alta fata mai mare decit mine si nu vorbim asa de des,mai pe scurt s-a indepartat,dar il plac.Ce sa fac, imi place de el cum sa nu-i atrag atentia?

Răspuns Câştigător
| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Draga căpșunica, situația este cat de poate de simpla. In primul rand:
"Ma cuprindea în glumă" Ce trebuie sa ști și pentru viitor este ca Toate adevărurile sunt spuse în glumă!
Asta ce înseamnă? Ca e mai simplu să "cuprinzi" pe cineva în glumă ca poți să negi că ar fi ceva, în cazul în care răspunsul este nefavorabil.
El vroia ceva de la tine. Probabil te plăcea și el sau vedea ca tu îl placi și se juca. Dar pentru că nu a avansat "joaca", poate ca nu ai dat tu semnale, poate s-a plictisit el, asta nu contează. Dar pentru ca joaca nu a avansat, a găsit alt partener de joaca. Poate după ce se plictisește, continua clasele cu tinewinking

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca el si-a gasit o alta prietena, inseamna ca relatia cu tine nu mai poate exista.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Pai, depinde si de cati ani ai, dar se pare ca si-a gasit o noua pasiune, asa ca daca vrei sa actionezi, fa ceva acum. Tu stii ce ii place si ce nu.