| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Iubita mea are ciclu neregulat
Am facut dragoste cand era in perioada fertila,dar cu prezervativ, dandu-mi drumul in prezervativ cand penisul nu era in vagin.
Am pus "2" degete la baza penisului,atingand cauciucul de pe prezervativ si dupa ce ea l-a dat jos de tot,eu am i-am mai atins vaginul penetrandu-l tot cu degetele, fara sa fi avut sperma pe mana mea.
Problema e ca fata de luna trecuta i-a intarziat deja de 3 zile,avand ciclu neregulat cum am zis si a avut sambata niste dureri ale sanilor usoare iar alaltaieri la fel,niste dureri foarte foarte usoare de burta. Amandoi de facem griji, avand doar 17 ani, dar oare chiar e posibil sa fie insarcinata avand in vedere ce v-am spus?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai avut sperma pe deget nu are de unde sa fi ramas gravida.

| Oana92 a răspuns:

Nu are cum sa se intample asa ceva. Stati linistiti!

| Bernardus a răspuns:

Nu are cum frate. Oricum dintr-o ejaculare care contine miliarde de spermatozoizi, doar o parte fffffffffffff mica ajunge sa aiba sansa de a fecunda un ovul. Si neavand sperma pe degete, sansa ca ea sa fie gravida e cam egala cu sansa ca jumatate-de-om-calare-pe-jumatate-de-iepure-schiop sa treaca prin armaghedon

| Rapperităă a răspuns:

Daca tu nu ai avut sperma pe degete, nu-ti face griji.

| multimeN a răspuns:

Avand in vedere ca doar tu ai zis ca nu ai avut sperma pe degete, nu. Probabil se trage de la raceala tipic timpului acesta.Mai ales daca are ciclu neregulat, se explica =)