| Ionescu_Gabi_1998 a întrebat:

Iubita mea este virgina. De doua luni face exercitii fizice ( ca sa slabeasca) in fiecare zi. Acum cateva zile, mi-a spus ca mereu cand depune efort simt in zona intima simte ca prin himen iese aer. S-a uitat aseara si a vazut ca este o gaurica. Este posibil ca himenul sa se rupa putin din cauza efortului si a exercitii fizice? Vreau seriozitate! Multumesc. Cine are mai multe detalii imi poate da un mesaj.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În funcție de exercițiile pe care le face, e posibil ca vaginul să absoarbă aer, apoi acesta să fie expulzat. În timpul partidelor de sex e ceva chiar normal - dar, cum ziceam, se poate întâmpla și fără „piston". (vezi pe net filmulețe cu fete care pot să și „fumeze" ținând o țigare între labii)!
Himenul este oricum perforat (cu unul sau mai multe orificii), dar există și cazuri de rupere totală a acestuia în cazul unor activități fizice foarte intense. Dar nu cred să fie cazul și la ea - e mai degrabă uimirea de a descoperi o nouă „capacitate" a corpului ei.

| Emilian65 a răspuns:

Nu are cum sa iasa aer prin vagin. El iese obligatoriu pe gura sau pe nas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sigur.
De la exerciţiile fizice.

| Lorena7712 a răspuns:

Himenul se poate rupe fara ca fata sa isi dea seama( de exemplu merge le bicicleta). Chestii de astea se intampla. Sau multe fete se nasc fara acel himen, deci si daca i s-a rupt nu e o tragedie nici pentru ea si nici pentru tine.

| Ionescu_Gabi_1998 explică:

Dar spune ca inainte era mai mica acea "perforatie" iar acum spune ca e putin mai mare...si uneori simte o usturime dupa ce se aud zgomotele acelea cand ea face exercitii fizice.