| IonutValerica a întrebat:

Salut la toata lumea. Am si eu o problema in legatura cu viata sexuala. Ejaculez foarte repede, dupa 1 minut dar nu pierd erectia, continui actul sexual normal. A mai patit cineva asa ceva?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Te poti masturba inainte de axtul sexual. Nu chiar inainte cu cinci minute. Dar daca stii ca va vedeti, masturbeaza-te o data sau de doua ori inainte. Ar trebui sa ajute.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suferi de: ejaculare precoce!
Mergi la medic, este o problema care ti-ar putea afecta enorm viata sexuala!

| corbulalbrosu a răspuns:

Fenomenul descris de tine se intampla in cazul marii majoritati daca nu chiar a tuturor tinerilor care si-au inceput viata sexuala de curand. Ejacularea rapida se produce din cauza faptului ca apare surescitarea, adica excitarea puternica pe fondul lipsei de experienta. Procedand mereu asa cum ai descris, prin intretinerea a unui al 2-lea si apoi al 3-lea sex chiar si imediat unul dupa altul, vei reusi ca incet incet intr-un timp imposibil de precizat sa reusesti sa acumulezi experienta si sa intretii contacte sexuale tot mai lungi prin care sa-ti satisfaci mereu partenera. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia ta este obligatoriu sa folosesti prezervativul pentru a nu avea surpriza sa-ti lasi iubita gravida.

| kandaraki a răspuns:

Nu e nimic, cu timpul te vei invata sa iti controlezi ejacularea. in timpul sexului nu te gandi la nimic decat la partenera, iar daca simti ca iti vine sa ejeculezi, te opresti putin, nu dai asa repede, si continui mai departe. Psihic e problema, daca mintea ta va fi relaxata atunci si penisul va fi relaxat si nu vei ejecula rapid!

| IonutValerica explică:

Imi satisfac mereu partenera, nu mi-am inceput de curand viata sexuala. Problema este cu noua partenera, de cateva luni. Daca nu ma implic asa mult reusesc sa fac normal, dar imi e tare greu sa imi controlez excitarea.