| Gamingx61 a întrebat:

M-am despartit de prietena mea de aproape 2 luni si am inceput sa regret asa cs m-am intors la ea si a zis, ca daca lucrurile se intorc la normal si daca incepe sa simta ce simtea putrm sa o luam de la capat. Rugamintea mea, am nevoie sa ma ajutati sa fac tot posibilul sa indrept lucrurile. cum procedez? Vs zic di ainte ca sunt eu insumi, dar mai am nevoie si de ceva mai mult. Multumesc

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Daca nu mai are sentimente pentru tine si nu o mai atragi in vreun fel eu zic sa fii realist. Relatiile se mai si termina.

Cred ca nu a vrut sa te raneasca.

Sa indrepti lucrurile dupa ce ti-a spus "te-am iertat, ce dor mi-a fost de tine" e una. Atunci te apuci si le indrepti.

Cand iti spune "nu mai e ce a fost, dar poate cine stie se intampla vreo minune" e putin probabil sa mai mearga.

Eu zic sa ramanti prieteni.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai intors la ea ca ai vazut ca nu te vrea nimeni asa-i? ciorba reincalzită, asa se cheamă relatia voastră, care daca te ai despărtit odată asa va fi mereu, ca acum o cauti disperat si ai da orice sa o ai inapoi, pentru sex, sunt 100% convins, ca esti turbat după sex, si cum nu ai găsit doritoare, o i ei tot pe asta, e mai bună decat lab@, asa ca eu nu cred ca va dura relatia asta, si fata aia a zis ca daca o sa mai simtă ce a simtit la inceput pentru tine se va reintoarce la tine, deci e clar ca ai dezamagit o, poate ca nici nu mai vrea sa audă de tine, de ce te ai despărtit de ea? Cine a gresit? Tu? Sau amindoi, crezi ca pe viitor daca te intorci la ea si din diverse motive te certi cu ea, nu vei face la fel? Eu cred ca tot asa vei face. Succes sa reusesti sa te impaci cu ea, si apreciază o, nu o fă sa sufere, intelege o si pe ea, nu numai ea pe tine, ce vârstă ai tu? dar ea? Mersi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred in ciroba reincalzita!
Cat despre " daca incepe sa simta ce simtea putrm sa o luam de la capat" mi se pare o mare prostie!
Daca ea nu simte nimic acum, nici in vecii vecilor nu va simtii, poate va simtii ceva mila pentru tine, dar nu dragoste!
Nu te mai amagii degeaba, relatia asta era sortita esecului oricum, este doar o chestie de timp!

| seth2016 a răspuns:

Intrebarile pe care puteti sa vi le puneti (amandoi si impreuna) sunt:
1. Ce ne mai tine impreuna?
2. De ce nu ne-am despartit inca?

Sunt intrebari care identifica resurse. Raspunsul la ele o sa va lamureasca daca sunteti cinstiti cu voi.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, ce s-a întâmplat bre? Adică ai înșelat-o, nu i-ai dat suficientă atenție? Uite o întrebare foarte pertinentă:
De cât timp sunteți împreună? Câți ani aveți, e serioasă relația? Dacă da, puteți face o vizită la un psihol pentru o terapie de cuplu.

| Gamingx61 explică:

@Cristi daca tor vrei sa.comentezi, da-mi voie sa te iluminez. Fata asta a facut aceeasi greseala de prea multe ori, si ultima data a *** lucrurile urat si i-am dat papucii. P*zda calda gasesti pezte tot, crede-ma am facut tot ce mi-as fi dorit, deci stai calm ca *** am avut. Cealalta chestie este ca ea a fost de vina, bineinteles am avut si eu vina, de exemplu ca mi-am pierdut increderea in ea total, ca se comporta ca o c*rva(da, chiar am scris asta). Ea a zis chestiile alea pentru ca i-am tinut o morala de juma de ora si a realizat niste lucruri care dureau, dar pentru ca e femeie, tot ea trebuia sa aiba dreptate si facea pe saraca fata ranita ls sentiment. Ideea e ca sa stii ca nu is ca inainte, m-au schimbat experientele astea, si simte si ea asta in mod pozitiv atat si negativ. O iubesc, baga-mi-as ceva in ea iubire, da' ce sa faci? Incerc sa imi anulez sentimentele fata de ea ca sa pot trece mai departe cu usurinta. Eu 21, ea 20