| FlorinBv_7630 a întrebat:

Salut, m-am despartit de prietena mea si acum cand o vad ma doare ca nu mai suntem impreuna.Motivul despartiri a fost ca ea cica nu e pregatita de o relatie serioasa desi e mai mare ca mine.Desi o vad de 2-3 ori pe saptamana cand merg la cursurile de dans. Ce sa fac? sa fiu indiferent adica nici sa nu o bag in seama sau sa fim "prieteni"? Multumesc pentru raspunsurile serioase.

1 răspuns:
| Catalina1388 a răspuns:

Este doar decizia ta. Insa trebuie sa iei in seama si faptul ca nu o poti obliga sa fie pregatita pentru o relatie "Serioasa"... Nu uita "dragoste cu de-a sila nu se poate". Ai putea sa iti vezi in continuare de treburile tale si sa o tratezi cu indiferenta. Uneori functioneaza. Femeile sunt atrase de lucrurile pe care nu le pot avea. Din ce le ignori mai mult si le tratezi cu o nota de mister... din aia se vor comporta ca un magnetwinking