| HotelTransylvania a întrebat:

Salut.M`am dezvirginat azi la o curva si ma simt foarte vinovat.Am 20 de ani si jumatate iar familia mea este foarte conservatoare si severe din punctul acesta de vedere si din acest motiv nu am avut o prietena pana acum.Ideea e ca eram complexat de faptul ca eram virgin; eram pe punctul de a face sex cu o fata dar nu am stiut cum sa procedez si asta m`a demoralizat mult.In cercurile de prieteni eram obligat sa mint,spunand ca am facut sex inainte,construiam si un scenariu ca sa fiu convingator, dar ma simteam jenat vizibil cand deschideam subiectul acesta.Ma masturbam aproape in fiecare zi si nu ma puteam abtine sa fac acest lucru.Sambata aceasta,psihologul meu m`a sfatuit sa apelez la serviciile unei curve pentru ca sa fiu pregatit pentru relatii sexuale cu fetele, fara sa mai fiu stangaci si neindemanatic.Am ascultat indemnul lui si azi am facut asta,dar nu a fost asa cum m`am asteptat. Fata arata mult mai rau decat in poza, era dezgustatoare si chiar gretoasa chiar daca s`a purtat relativ frumos.Ma simt vinovat pentru ca ma gandesc ca daca voi avea o prietena isi va pierde respectul pentru mine, ma va dispretui.Majoritatea isi amintesc de momentul dezvirginarii cu nostalgie, iar eu am fost atat de incompetent incat a trebuit sa merg la o curva.Care e parerea voastra? As dori sa aflu si opinia unor fete, daca se poate.

14 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Eu ca si fata, daca as alege sa fiu cu un baiat, nu mi'ar pasa de trecutul lui, ci prezentul, pe care il petrecem impreuna. Ai apelat la o curva, nu esti nici primul nici ultimul, dar unul din ptinii care se simt vinovati de asta, nu isi va pierde respectul( cred eu ), a fost ceva necesar fizic si psihic, da si tu cu siguranta iti vei aminti prima partida de sex, se pare ca nu cu drag, dar fiecare cu viata si alegerile sale, eu nu te condamn si sunt de parere ca nici viitoarea ta prietena, asta daca alegi sa ii spui. Bafta ai grija de tine

| KraddyQ a răspuns:

Chill my friend. Fara curve multi mai erau virgini si acum, nu ai de ce sa te simti vinovat din nici un punct de vedere. (Trebuia sa-i ceri ei bani, ti-a luat virginitatea) laughing

| RAY a răspuns:

In primul rand puteai refuza fata ea nu tea obligat sa faci sex cu ea nu da vina pe ea, e vina ta 100%, eu daca eram in locul la pshiologul tau isi recomandam sa faci sex dupa ce vorbesti cu ea o perioada, sper ca te-ai protejat in rest e bine las ca a doua oara vei face sex cu una mai frumoasa nu fi asa dezamagit

| RAY a răspuns:

As mai vrea sa adaug ceva, nu e nimic rau in a face sex, sexul e o nevoie umana care nu trebuie sa presupuna relati, iubire, casatorie, dar next time trebuie sa stii ca placerea creste cand te atrage persoana respectiva, daca un leu in plus daca e vorba calitatea cere banii multi sa stii

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni din familia ta sau dintre cunostintele tale nu este in tema cu escapada ta nu tocmai "magulitoare" insa a te dispretui pentru asta este prea de tot. Ai incercat, ai experimentat si cu asta s-a cam terminat deci este ceva de domeniul trecutului.Capul sus si priveste de acum viata asa cum este ea de fapt, neidealizata.

| LoveSleep a răspuns:

Săracu' de tine, ți-a fost frică c-o să mori virgin așa că te-ai dus la psiholog...sau curve, tot aia e. Zic asta pentru că ambele servicii au fost praf.
Tu credeai că, tipa aia e un fel de zeiță, care o să te facă să te simți în al noualea cer și înainte, și în timpul sexului și după. N-a fost ca în filmele alea faine la care te uiți în fiecare zi, așa că acum te plângi și te simți "impur". Evident, în tot acest timp te holbezi la cuțitul de pe masă și îți vin idei.

Acum că ți-am spus ce am înțeles eu din povestea ta, o să încerc să și răspund.
Viitoarea ta prietenă n-o să zică nimic, decât dacă o să-i spui tu, ca un fel de motiv de laudă sau știu și eu...de ziua ei scris pe un bilețel.

| HotelTransylvania explică (pentru LoveSleep):

Nu am mers la psiholog pentru acest lucru, ci din cu totul alte motive; e absolut normal sa faci lucrul asta, nu trebuie sa ai o problema anume.
Nu ma asteptam sa fiu in al noulea cer, dar macar sa respecte ceea ce scria pe site despre ea.Am fost doar cu scop educativ, nu din placere altfel ramaneam la acele filme. Voiam doar sa nu mai patesc ca atunci cand am fost cu acea fata in pat si nu stiam de unde sa o apuc.Nu eu sunt de vina ca 95% din fete nu mai sunt virgine la 20 de ani iar mie, familia mi-a interzis asta, asa ca nu vad ironia.

| RAY a răspuns (pentru HotelTransylvania):

Man e viata ta niciodata sa nu dai explicati cuiva pentru ceea ce faci, ai facut, ai invatat asta e important, nu ai facut nimic rau, daca viitoare vin cu tine o facem in grup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jenel, virginitatea nu e un cadou celest, facut de catre zei umanitatii. E un rahat de bucatica de piele si nimic mai mult. Nu ai gresit cu nimic fata de nimeni, sexul e cava perfect normal si necesar iar tu ai facut primul pas in aceasta privinta. Repet, nu-ti mai face atatea procese de constiinta, nu ai gresit cu nimic. Nici fata de zei inventati, nici fata de familie, nici fata de viitoarele partenere. Ai facut sex. Atat, nimic mai mult, nimic mai putin. Termina cu prostiile ca nu mai ai 14 ani, scoateti tampeniile din cap. Ai avut o problema si ai platit o profesionista sa te ajute cu rezolvarea ei. Prietena ta va trebui sa te respecte pentru ce esti si pentru ce esti dispus sa faci pentru ea si pentru relatia voastra, daca gasesti pe cineva care iti va judeca existenta prin prisma acestei fapte, atunci nu merita sa fie prietena ta.

| DjNick112 a răspuns:

In primul rand, esti curva, nimic mai grav, ce ai spus, daca toata lumea e curva, hai sa fiu si eu, nu? Pacat...
in al doilea rand, depinde ce fata intalnesti si depinde ce fata vrei tu ta intalnesti, s-ar putea ca unele fete nici sa nu vrea sa auda de tine (fete in adevaratul sens al cuvantului) doar curvele o sa vorbeasca cu tine. Te-ai gandit o secunda? Pentru ce ai facut acest gest, pentru prietenii ai? Faci sex cu ei? Nu te-ai gandit ca ai putea sa intalnesti pe cineva care sa nu accepte lucrul asta (asta depunde ce pretentii ai tu de la o fata, sa fie curva..etc)

| Neuronul a răspuns:

Dacă prietena ta va fi o persoană deschisă la minte va ştii că trecutul tău nu contează!
Veţi fi doar voi doi. Nu va conta ce ai făcut tu sau ea.
Dar cred că ar trebui să scapi de gândul că ai făcut ceva rău!

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Pai eu cred ca acest moment unic sa il tii doar pentru tine, iar pe viitor cand ai o prietena nu va trebui sa afle ea cum a fost prima data, nu esti obligat sa ii spui. Opinia mea este ca in viitor sa o faci din placere si totusi sa o faci cu o fata care sa se intretina igienic...Ai 20 de ani si cred ca esti capabil sa iti gasesti o prietena happy indiferent de ce spun ai tai, ca pana la urma e viata ta, nu poti sa fi mereu singur.Asa ca ce s-a intamplat la primul tau contact, ramane doar pentru tine, normal ca nu o sa ii spui prietenei ca sa nu iti pierzi respectul.

| LoseYourMind a răspuns:

Viitoare ta prietena va trai prezentul cu tine nu trecutul! Asa ca din punctul asta de vedere nu ai de ce sa iti faci griji pentru ca asta nu ar constitui o problema pentru ea, atat timp cat o iubesti si o respecti!
Ceea ce ai facut tu se poate justifica doar prin frustrare din pacate, si totusi nu ai facut nimic gresit pentru ca asa cum spui si tu ai 20 de ani jumatate, deci esti matur si constient, implicit responsabil de faptele tale! Nu in ultimul rand, aveai nevoie de asta, de un inceput..fie el si asa! Deci nu te mai ingrijora degeaba!