| Alexzxc a întrebat:

Salut, maine ma duc sa ii cunosc parintii iubitei si voiam o parere, ce ar trebui sa le iau? Ma gandeam sa-i cumpar mamei ei o cutie de bomboane..si tatalui ei chiar nu stiu ce sa-i iau sau daca sa-i iau ceva...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intro astfel de situatie se poate oferi parintilor fetei un buchet de trandafiri sau gerbera. Nimic altceva.

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mamei fetei trebuie sa-i cumperi (si) un buchet de flori, iar tatalui nu este obligatoriu sa-i cumperi ceva.

| Alexzxc explică (pentru neutrino):

Ce flori ar trebui sa-i iau?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru neutrino):

Asta este discriminare cum adica tatal sa nu primeasca nimic? si el a contribuit la nasterea iubitei lui

| anonim_4396 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Corect. să-i ducă și lui o bere laughing

| RalucaRus a răspuns (pentru Alexzxc):

Ceva simplu, dar frumos. De exemplu : gerbere sau trandafiri albi

| neutrino a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu fi sigura!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru neutrino):

Sigur* sunt barbat

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu imi dau seama daca esti troll sau nu.

| Oana92 a răspuns:

Cumpara-i mamei un buchet de flori si o cutie de ciocolata, iar tatalui o sticla de vin. Si orice ar fi nu o pipai/saruta pe prietena ta de fata cu ei. Succes happy

P.S. Am vazut ca intrebi ce flori sa ii cumperi. Ii poti cumpara lalele (daca gasesti), irisi, crini. Parerea mea e ca trandafirii se duc la iubite, nu la ''soacre'' big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama fetei - Flori, trandafiri albi. ( Păpăi mâna, să pară că ești bine crescut, trebuie să fii fals. )
Tata fetei- O cravată. ( Nu-i du-ce băutură )

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceva m-a dat gata la ce ai zis tu laughing si anume " Păpăi mâna, să "pară" (?) că ești bine crescut" laughing)) deci sa para ca e bine crescut muhahhahaha esti de coma

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Pupă-i mâna. rolling on the floor Nu mai râde așa mult că intri în comă. rolling on the floor

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Eu in general foloseam minciuna, cumparam o branza destul de scumpa, le spuneam parintilor ca e productie proprie de la ferma mea, mamei fetei ii dadeam un buchet de flori, tatalui ii dadeam o carte sau un set de DVD-uri cu muzica clasica si o sticla de vin.Si uite asa ai respect din partea lor!

| Maxnonymus a răspuns:

Nu-i duce ciocolata mamei, i-ai un buchet de flori (trandafiri), tatalui ei du-i un vin frumos, ceva vechi de pus in vitrina, nu-i duce un vin la 30 de lei gen Cotnari pe care sa-l bea cu prietenii la meci. Sa nu te "lingi" cu fiica lor de fata cu ei, o poti saruta pe frunte, obraz, sa o mai iei de mana, etc. si mai ales fi atent la tatal ei, daca vezi ca in momentul cand ai facut ceva el se enerveaza, sa stii sa te opresti, ca precautie. Succes.