| Scarabeul a întrebat:

Salut,maine ma intalnesc cu o fata de a 9-a si eu sunt a 11-a(suntem din acelasi lic) ca iam spus pe facebook aseara.si am emoti pt ca nu stiu ce sa vb cu ea, imi dati idei?

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai pe Facebook. ce vorbeai cu ea!?
incearca sa pari foarte interesata de ea sa o cunosti mai bine... i ai asa un mic interviu la intrebarile care i le pui raspunzi si tu totodata... incearca sa fii foarte amuzant. hilar. bine ai grija sa nu cazi in. altceva.
Nicidecum, nu sarii" pe ea, daca sare ea pe tine bineinteles ca o lasi. laughing ok?
Succes!

| neutrino a răspuns:

Mergeti la un film, spectacol, dupa care discutati pe tema acestuia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe cu obisnuitul:"ce mai faci?". dupa bine-le ei incepi sa vorbesti despre un subiect preferat ei. daca vezi ca ea vrea sa schimbe subiectul, accepta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice.
De exemplu, tu cand te intalnesti cu ea sa nu o intrebi ce face ca e LOGIC ce face laughing se intalneste cu tine.Ai putea sa zici "ooo,da ce frumoasa esti,nu ca nu erai si inainte da na." si apoi sa o saruti pe obraz,doar nu pe gura.O intrebi ce a mai facut in ziua respectiva,ce parere are de liceul in care e,cum i se pare,cum se intelege cu profesorii,DACA ii place continui sa vorbeste de asta,daca nu schimbi subiectul.Ii zici si tu,cand eram copil imi placea sa merg la furat cu prietenii,sa fur din piata mere, etc, ii zici niste amintiri, pnm. Ii zici ca iti place la ea, ce iti place tie la ea.ETC Depinde de ce fel de fata e.BAFTA!

| Danişor a răspuns:

Salut! pai o idee clasica ar fi plimba-ti prin parc, sa mergeti la un film, spectacol, dupa care puteti discuta despre ce simtiti...