| VFC a întrebat:

Salut mie imi place de o fata. ea este foarte draguta si miereu cand ma vede ma pupa dar pe obraz o cunosc de cand eram mic si daca o intreb daca vrea sa fie cu mine si ma refuza nu o sa mai fim prieteni
o iubesc cand o vad simt ca imi explodeaza inima in mine de fericire
dati-mi un sfat cum sa ii zic, unde sa ii zic. Apropo va fi o reuniune inaugurata de scoala

va rog un sfat nu vreau so pierd

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Spune-i ca o placi foarte mult si lasa lucrurile asa...vezi ce face. Daca o intrebi prea brusc sau prea devreme e posibil sa zica nu doar din reflex. Daca ii spui ca o placi, dar nu asa brusc ci faci cumva sa stai mai des de vorba cu ea si va mai apropiati. Ii zici ca o placi, atat, si apoi discutati si alte lucruri. O lasi sa se gandeasca. Si vezi daca incepe sa stea mai des pe langa tine, daca se bucura cand te vede si dupa o vreme ii poti spune ca ti-ai dori ca intr-o zi sa fiti mai mult decat prieteni, si vezi cum decurge.

1 răspuns:
| Dh0zat0r a răspuns:

Zi-i ca o iubesti si daca nu o sa ramaneti doar prieteni. Ea o sa se simta bine pentru ca fetelor le plac complimentele si, treptat o sa deveniti iubiti. baftawinking