| Heiiipa888 a întrebat:

Mie imi place de un baiat iar cea mai buna prietena a stiut acest lucru iar acum sunt impreuna. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Să schimbi statutul fetei aceleia din "cea mai buna prietenă", în "o cunoștință".
Băieți mai sunt ei...

| neutrino a răspuns:

Acum poate ca intelegi mai bine proverbul "Gura bate fundul"! Pe viitor trebuie sa-ti tii gura si sa actionezi. Acum trebuie sa astepti pana cand cei doi se vor desparti.

| sabin89 a răspuns:

Ar merge și să o tragi de-o parte și să îi dai două perechi de palme.

| Doub a răspuns:

De ce ai face ceva? Happy end.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar trebui sa faci ceva? Poate si ei ii placea de el inainte sa zici tu ca-ti place. Nu trebuie sa faci nimic, relatiile astea sunt pasagere si atat, prietenia e mai rezistenta de cele mai multe ori. Mergi si cumpara-ti o inghetata si bucura-te ca e vara. happy

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar din experienta mea iti spun ca cea care ti-a facut asta, nu ti-e prietena. Mare lucru nu poti face, decat sa tragi invatatura din aceasta experienta, si sa mergi mai departe. Baieti mai exista, si cu siguranta vei gasi pe altcineva care sa-ti placa.

| MidnightR a răspuns:

Sa-i schimbi numele.Din simplu faptul ca inca ii spui cea mai bune prietena imi pare ca te cam complaci in situatia respectiva.
Iar ea daca a stiut ca iti place de baiat si s-a cuplat cu el fara pic de regret, n-a fost un gest frumous.
Si daca a fost din adins, doar pentru ca stia ca iti place de el, atunci ar trebui sa treci pe la partea ofensatoare a lb romane si sa retii cateva "porecle" pe care sa i le atribui.