| pool99 a întrebat:

Salut, prietena mea de 16 ani tocmai mi-a propus sa facem sex, problema e ca eu am 15 ani si nu stiu sincer daca sa accept sau nu propunerea, pentru ca inca sunt adolescent si nu suntem nici de mult timp impreuna, dar ea totusi isi doreste asta si m-a intrebat daca imi doresc si eu asta, i-am raspuns ca " probabil, in timp o sa se intample tot ce trebuie". Voi ce spuneti? Daca e s-o fac, de ce ar trebui sa tin cont? multumesc, dau funda!

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca tu nu esti hotarat sa faci sex, spune-i ca o veti face dar, mai tarziu.

| vocea a răspuns:

Daca vrei sa o faci nu trebuie sa ti cont decat sa iti ie prezervative si te simti bine

| FaraNume1245 a răspuns:

Altii vor sa ajunga acolo si fetele se tem ca de moarte. La tine e invers si nu vrei.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Daca amandoi sunteti constienti de ceea ce faceti si sunteti pregatiti psihic, fizic si emotional, atunci acceptai propunerea.Sa o faci neaparat cu protectie, de preferat cu un prezervativ.

| ann19 a răspuns:

Da, dar inainte de asta sa te informezi bine! Ai putea sa vorbesti cu cineva mai mare

| kyytyy a răspuns:

Dai ce-si doreste. Plus ca s-ar putea sa se desparta de tine. FACETI-VA DE CAP.

| iTrap2004 a răspuns:

Asata e problema ta. Daca iti doresti sa iti incepi viata sexuala accepta. Oricum, legea spune ca pentru ati incepe viata sexuala trebuie sa ai minim 15 ani, deci succes happy