| Cmo a întrebat:

Salut,
Problema mea e cam asa :
Eu si prietena mea ne-am mutat impreuna de aproximativ un an. In urma cu 2 ani ne-am certat din cauza ca ea vorbea cu un tip pe facebook cu care lucreaza si mi se parea ca nu erau discuti tocmai normale, in final ne-am impacat si am trecut peste amandoi. De aproximativ 1 luna am simtit ca ceva nu este ok si am intrat pe laptopul ei si nu imi aparea ca nu a mai vorbit cu el, insa dupa primele 5 minute apar mesaje la ea in chat in care vorbeste cu el,de pe telefon si de data asta era mai grav. Adica vorbeau ca si cum vorbeste un cuplu dupa 1, 2 luni de relatie.Am vorbit cu ea despre chestia asta si a spus ca ii pare rau insa,nu stiu daca sa o iert,simt ca nu as mai putea avea incredere in ea niciodata.
Inca o iubesc dar nu stiu ce sa fac
Ea imi spune ca ma iubeste si ii pare foarte rau, recunoaste ca ea este de vina si nu trebuia sa faca asta si spera sa o iert.
Ma gandesc ca poate a facut ceva mai mult decat sa vorbeasca cu el si daca a facut faza asta si a doua oara, pe viitor poate va face ceva mult mai grav de atat.

Ce ar trebui sa fac? Cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E gata relatia.Prima oara hai poate treaca, mearga.Dar si a doua oara.E clar ca relatia s-a rupt undeva si este imposibil de reparat.Las-o cat mai repede sa nu te lase ea pe tine si sa ramai cu ochii in soare. Fara sentimente.Pur si simplu o alungi si gata.Trebuie sa fii tare.Ca daca esti bun esti luat de prost.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa e femeie frate dracu in peroana, vezi daca esti bolovan si crezi in muieri cine e de vina?

| SkyPilot a răspuns:

Eu nu as mai putea avea incredere. Este a doua oara, cu acelasi tip. Se vad la servici. Cine stie ce s-a intamplat intre ei. Practic si-a batut joc de tine. Tu crezi ca ala vrajea la ea 2 ani degeaba?

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

... si va face sigur. Te va lua de prost.

Răspuns utilizator avertizat
| Eduard619 a răspuns:

Relatia dintre voi este pa nu mai e sansa intre voi sincer chiar imi pare rau ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca vei simti ca poti avea incredere in ea, cum ai simtit pana acum, cu ce va schimba asta lucrurile? Ea nu functioneaza in functie de ce simti tu, ea functioneaza in functie de ce simte ea. Prin urmare te va insela in continuare indiferent de sentimentele tale in legatura cu ea.

| skate19 a răspuns:

Dupa faza asta, lasa sentimentele si gandeste-te logic...te-a lasat de 2 ori...ce o v-a impiedica sa te lase si a 3-a oara? oricum ei se vad frecvent la servici, cauta alta fata care sa te aprecieze mai mult pentru ceea ce faci

| Cmo explică:

Multumesc frumos pentru toate raspunsurile, chiar am gandit toata situatia dintr-o alta perspectiva, de aceea am si apelat la alte opinii, pentru ca eu nu ma gandeam logic si aveam nevoie de ajutor.