| anonim_4396 a întrebat:

Salut,problema mea parca e luata din serial mexican,am un prieten care tin la el nu mai mult ca la un frate,insa el ma iubeste,insa fratele lui ma atrage si el e atras de mine,primul frate care il socot ca frate a simtit asta si sa indepartat de mine ne-am certat, nu stiu ce sa fac nu vrea usa pierd pe nici unul din eii, dar nici pe ambii nu pot sa-i duc de nas? Acuma ma simt penibil ca cu fratele care ma atrage mi-am tras-o)Nu inteleg de ce ma simt de nimic ca mi-am traso sau ca simt cal pierd pe prietenul frate? help am nevoie de un sfaT!

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic, insa... din ce-ai spus tu, imi cam lasa impresia ca fratele prietenului tau a vrut doar sa ti-o traga. Vorbeste cu el si vezi daca isi doreste ceva serios sau nu.
Cat despre celalalt, care iti e ca un frate... gandeste-te ca oricum ar fi dezamagit daca ar afla ce s-a intamplat. Ar trebui sa discuti cu el si sa-i explici ca tii la el ca la un frate, ca nu vrei ca o relatie sa strice asta. Suna a cliseu, insa indiferent de ce ii vei zice, se va simti prost pe moment. Daca fratele lui, chiar vrea sa fie cu tine si o sa aveti o relatie serioasa, cu timpul se va impaca, cu ideea.

| neutrino a răspuns:

Iti faci probleme degeaba!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa o luam altfel. Imagineaza-ti ca ai o sora si esti indragostita, la nebunie, de un baiat. Va imprieteniti, va intelegeti bine, petreceti mult timp impreuna. In sufletul tau speranta prinde viata si simti ca vei putea fi impreuna cu cel pe care il iubesti. Si apoi afli ca el se culca cu sora ta! Te vei simti tradata si de sora si de cel pe care il iubesti, e cam cea mai proasta situatie in care te poti afla.

Te simti de nimic pentru ca te-ai purtat ca un om de nimic. Ai ranit pe cineva care te iubeste si ai facut-o intr-un mod foarte dureros.

| Criinna123a a răspuns:

Situația ta e destul de delicată. Dacă 'fratele' tău este destul de deștept, va înțelege că dragoste cu sila nu se poate, și din contră, dacă te iubește, chiar dacă e greu, te 'va lăsa' să-ți alegi singură modul prin care să fii fericită, iar el să accepte. Dacă ai făcut sex cu celălat, o să vezi ACUM, cum e cu adevărat. Dacă doar ai fost o partidă, sau chiar te iubește. Oricum, ideea e că ei 2 sunt frați, și poate tu ești ca un trofeu într-o competiție. Al doilea, poate vrea să-i arate fratelui că e mai frumos, cu mai mult lipici la fete. Tu știi situația mai bine. Vorbește separat cu cei 2, explică situația, pentru că e foaartee delicată, apoi, organizează o ieșire toți 3. Poate că nu vor vrea să iasă amândoi, dar 'du-i de nas', doar de data asta, și găsește o metodă să-i aduci față în față. Nu uita, trebuie să te eliberezi, să zici tot ce ai pe suflet, și să fii sinceră! Doar cu sinceritatea, rezolvi o problemă! Te pup dulce!