| MihaiFluppy a întrebat:

Salut,recent m-am certat cu iubita si imi spune ca daca vreau sa ma impac fiu ea sa-i demonstrez ca o iubesc si nu stiu cum! Puteti sa-mi spuneti voi cum sa-i demonstrez?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate bani de pe card si fa i cadouri, asta asteaptă, doar ca ti a zis o subtil asa ca sa pricepi, dar tu de unde.

| mihai69 a răspuns:

Spune-i că dragostea NU se demonstrează ci SE SIMTE. Dacă ea nu e în stare să simtă că o iubești, oricum n-ai ce face. Caută alta și pe asta las-o să-i „demonstreze" alții cât de mult evaluează ei (în bani, probabil) dragostea pentru ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru că nici unul din noi nu știm cum o iubești. Dragostea = sacrificiu. Atunci când sacrifici ceva de dragul celuilalt, atunci îl/o iubești.

| BadAngel3 a răspuns:

Du-te mai pe seara la ea cu un trandafir rosu.Nu o anunta! Du-te pur si simplu. Eventual pune mana pe vizor. Cand deschide sarut-o pe neasteptate. Surpriza.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Scrie o scrisoare si ararata-i prin fapte ca o iubesti. Fa ceva ce stii ca-i place.
Bafta!

| RoDanny a răspuns:

Fa-i cadou niste flori... incearca sa o inviti in oras...