| Andreiu68 a întrebat:

Salut! Sambata eram cu niste prieteni si am hotarat ca pe seara sa mergem intr-un club. Un amic a chemat si cateva fete, dupa care trebuia sa mergem la 2 din ele sa le luam de acasa si dupa sa mergem la club. Am luat acele fete, am facut cunostinta cu ele dupa care am plecat in club. In club am stat cam 3ore jumatate dupa eu am plecat ca lucram a doua zi. In acest timp mai mult stateam cu aceste fete la masa mai vorbeam cu ele, cand ieseau afara la tigara ma chemau si pe mine sa nu stau singur ca nu fumez, imi spuneau sa dansam, eu stand jos. Dupa cand sa plec mi-am luat ramas bun de la toti si dupa si de la cele doua fete cu care am stat in acest timp, m-au luat in brate si una din ele mi-a spus mi-a parut bine ca te-am cunoscut, sper sa ne mai vedem, i-am raspuns poate o sa ne mai vedem. Azi le-am gasit pe aceste fete pe Facebook, le-am dat o cerere, au acceptat si ma gandesc ca sa intru in vorba cu una din ele, nici chiar asa sa fiu sa vorbesc cu ambele, ele fiind prietene bune. Faza este ca eu sunt si mai rusinos asa, timid, nu stiu ce sa spun si cum, prima oara e mai greu la mine ca dupa decurge de la sine si nu am problema. Imi e si asa ciudat sa le dau mesaj avand in vedere ca am stat doar cateva ore cu ele, sa nu le dau mesaj si sa zica ca sunt un ciudat un nebun nu stiu. Ce sa fac oare si cum sa incept. Nu sunt nici copil nici virgin daca va intrebati asta, am 23 de ani iar cele doua fete 21

7 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

De ce nu astepti sa va intalniti live, cu alta ocazie?

| alexalx1234 a răspuns:

Fetele care frecventează cluburile nu sunt serioase

| Mopmop a răspuns:

Fii cat mai natural si vorbeste cu fata care ti-a dat semnale ca te place. Mai ai inca maxim 2 intalniri dupa care treci la fapte! La varsta voastra intai treceti in pat (protejat) si apoi stati la taclalehappy
Bafta iti doresc!

| isemilia a răspuns:

Le poti spune ca ti-a placut compania lor si ca ai aprecia daca ati mai putea iesi impreuna, pe viitor, alaturi de amicii comuni. (sa nu para ca vrei sa profiti de ele din prima. Probabil se vor simti mai in siguranta daca mai este si altcineva, nu va parea atat de ciudat si vei putea sa le cunosti mai bine putin

| AndreeaWTS a răspuns:

Invit-o pe cea care ți-a dat atenție, la o altă ieșire în club.
Dacă acceptă (e foarte probabil să accepte dacă a zis că ar vrea să vă mai vedeți) te întâlnești cu ea și poți vorbi ce vrei.
E de tot rahatul să încerci să discuți cu o fată ascuns în spatele monitorului, după ce deja v-ați văzut.

| Hope1992 a răspuns:

E cam prea din scurt sa te bagi in seama cu ele asa, mai fa cumva sa mai iesiti in viata reala si dupa o sa se creeze o conexiune. Ciudat e ca tot spuneai de doua fete, ti-au placut amandoua? Ca asa pare din tot ce ai povestit.

| Iunicu a răspuns:

Eu zic să te rezumi numai la fata care ți-a spus clar că ar vrea sa te mai vadă.
Nici nu putea să îți spună mai direct că te place. Nu alerga după doi iepuri.
Pur și simplu ii scrii și o întrebi dacă i-ar face plăcere să te însoțească la o plimbare prin parc, la o înghețată sau poate vrea să vizitați un muzeu.
Nu mai sta pe gânduri că se răcește ciorba.