| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca am dat-o în bara cu o amica.
In ultimul timp a fost destul de trista,iar eu am încercat s-o fac sa se simtă mai bine,deoarece contează foarte mult pentru mine sa fie bine.
Ieri i-am zis fara sa vreau :
"Cat timp esti tu bine, sunt si eu"
Dar n-am vrut sa spun chiar asa, o sunat ciudat...Asta simt,dar nu trebuia sa sune in acest fel.
Dupa a avut o reacție ciudata,gen : 'ok...' și cred ca am facut-o sa creadă alte chestii...
Probabil acum crede ca o plac sau ceva laughing Oricum, dupa m-a îmbrățișat, iar pe drum spre casa mi-a zis ca se simte ciudat o.o
Voi ce credeti? A sunat ciudat? A înțeles alte chestii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am impresia ca a sunat cam familiar dar eu cred ca ai procedat bine. I-ai dat impresia ca nu esti un simplu amic pentru ea, esti mai apropiat de ea decat crede. Stai linistit in privinta replicii.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult ca sigur ca i-ai dat sperante chiar daca tu doreai sa-i transmiti altceva. Raspunsul ei denota ca nu ii esti indiferent.Ar fi pacat sa o ranesti si tu.

| neutrino a răspuns:

De sunat, a sunat bine, dar nu-i suficient!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine stie poate te place, mai ales dupa ce i-ai spus asta.

| hhhapciuuu a răspuns:

Normal ca i s-a parut ciudat, desi fetele isi fac des declaratii din astea mai siropoase cand sunt bff. nu-i bai. poarta-te normal cu ea in continuare. nu se stie daca ei ii place de tine in felul ala. poti sa afli doar cu timpul fiind atenta la limbajul corpului ei. si gandeste data viitoare dupa ce vrei sa spui ceva. bafta;*

| Anonim340 a răspuns:

Depinde si pe ce ton i-ai spus. Dar dacă i-ai spus-o ca sa se simtă mai bine, atunci înseamnă ca i-ai spus-o frumos. Deci da, sunt sanse sa te placa. Dar eu zic sa vorbești in continuare cu ea, doar sa nu ii dai speranțe false, si încearcă sa fi mai distant pentru câteva zile de ea, poate o sa isi revină happy baftawinking