| mouse a întrebat:

Spuneti-mi si mie sau mai bine zis, sfatuiti-ma cu ceva.Anu trecut am cunoscut un baiat superb.Si bineinteles ca mi-a placut de el.Ma purtam normal si nu prea dadeam importanta acestui lucru.Pana cand lui a inceput sa-i placa de mine.Noi deja eram prieteni, dar apoi lucrurile s-au schimbat. Vorbeam pe mess cate 3-4 ore pe zi.sms-uri ziua.si la scoala in pauza mai vorbeam(dar rar)...In pauze ma lua in brate si chestii din astea. Apoi a venit ziua mea.Si l-am chemat. A venit.Si pana la urma ne-am sarutat... Dupa aproximativ 1 saptamana si ceva.nu ma mai bagat in seama.Am aflat ca s-a combinat cu o alta fata.Chiar daca era cu fata aceea, la scoala tot ma mai lua in bratzse.(:...Sa despartit si de fata asta si s-a combinat cu o alta fata. Dar acum 3 saptamana s-au despartit... Ajutati-ma si pe mine sa il fac sa simta iar aceleasi lucruri pentru mine.Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai daca cam umbla din floare in floare... daca chiar ii pasa de tine, nu crezi ca ar fi fost cu tine, nu s-ar fi bagat cu o fata, apoi cu alta si tot asa...incearca sa iti gasesti un baiat mai bun.

| liz23 a răspuns:

Buna,
Daca vorbim strict pe ce ai scris tu, este genul de persoana care intotdeauna vrea sa aiba o varianta in caz de pierderea unei fete, cam asa poti interpreta luatul in brate. Poate va fi cu tine cand vei fi varianta lui, dar oare meriti sa fi doar una in plus? Tot se "combina".automat tu vei fi vazuta la fel, mai ales daca ii arati ca insemna ceva pentru tine.la modul real sunt putine sanse ca sentimentele tale sa il schimbe daca lui ii place modul acesta de viata. Gandeste-te bine daca chiar merita atentia ta si nu prin ce a fost odata...doar prin ce este acum.

| KaTaLyN a răspuns:

Poi draga mea mousik din moment ce nu s`a combinat si cu tine denota faptul ca nu simtea si pentru tine la fel ca pentru celelalte fete. E adevarat ca simtea o atractie pentru tine(luatu`l in brate) si probabil sarutul acela din voi l-a vazut ca pe o oportunitate.Banuiesc ca nici tu nu esti tocmai uratica...si nu vad de ce ar fi refuzat un sarut. Tu poti incerca sa-l faci pe el sa simta aceleasi sentimente care le simti tu pentru el... DAR faptul ca el fusese deja cu 2 fete in timp ce te lua pe tine in brate in pauze, nu`ti da putin de gandit? Oare chiar vrei sa fii si una din acele fete? De ce crezi tu ca ar fi mai diferit cu tine? ...Parerea mea este ca nu se merita sacrificiul pentru o saptamana, 2 de sperante.Acum tu iti iei propriile decizii si iti doresc succes in dragoste.:*

| KaTaLyN a răspuns:

Pai draga mea mousik din moment ce nu s`a combinat si cu tine denota ca nu simtea si pentru tine aceleasi sentimente ca si pentru celelalte fete. E adevarat ca simtea o atractie fata de tine (luatu`l in brate) si probabil sarutul dintre voi l-a vazut ca pe o oportunitate.Banuiesc ca nici tu nu esti tocmai uratica si nu vad de ce ar fi refuzat un sarut... DAR faptul ca el deja se combinasem cu 2 fete in timp ce pe tine DOAR te lua in brate in pauze...nu`ti da de gandit? Preferi sa fii si tu una din acele fete? Chiar crezi ca se merita sacrificiul pentru o saptamana, 2 de sperante? Oricum tu iti iei propriile decizii...eu iti urez succes in dragoste.:*

| KaTaLyN a răspuns:

Nu stiu de ce au aparut si primul si al doilea ca i-am dat cancel...ma rog laughing)

| dyna_1486 a răspuns:

Buna.eu zic ca e mai bine sa nu mai incerci sa faci asta.pentru el... din cate ai zis u.vei fii doar una in plus.si nu cred ca vrei doar asta.pentru ca. daca tot vrei sa fii iar cu el.inseamna ca tii la el. d unde stii tu ca nu va face acelasi lucru si cu tine cand se va plictisi.si nu cred ca o sa-ti placa deloc asta. m rog...eu ti-am sp c cred eu.acum.u esti sg care poate decide c e mai bine.
bafta!