| BosuLick96 a întrebat:

Stie cineva daca intretin relatii sexuale cu prietena mea care are 17 ani si eu am 18. Pot fi acuzat de corupere de minori? Chiar daca ea o face de buna voie? Sau exista o limita intre varste in care este legal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca prietena ta are 17 ani si consimte la intretinerea relatiilor sexuale, fara ca tu sa-i faci vreo promisiune sau sa abuzezi de influenta ta asupra ei, atunci nu este nimic ilegal.
Coruperea de minori este altceva si este doar in cazul minorilor sub 13 ani.

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Eu i-as da o idee: daca nu esti bun la pat si daca nu o faci sa se urce pe pereti sa te acuze de viol happy Sexul cu minori interzis. baga cartea!

| Eduard619 a răspuns:

Mai tine-l in pantaloni pana face 18 si dupa nu mai are ce sa-ti faca nimeni.