| Gabi125616 a întrebat:

Stiu ca nu e normal sa iti expui viata pe TPU dar am observar ca exista oameni buni aici din toate punctele de vedere. Ma cheama Gabriel si am o problema. Sunt clasa a 8-a si e ceva legat de cea mai buna prietena a mea. O cunosc de 8 ani si tot de 8 ani suntem "bff". Ideea e ca s-a cam racit. Acasa daca nu ii dau mesaj ea nu ma baga in seama la scoala doar ma intreaba ce fac, fata de alta data cand ma lua in brate ori ma pupa, etc. As vrea sa stiu si eu de la persoanele care pot intelege acest lucru. Suparata pe mine nu e. laughing si. Ma gandeam la ce "s-a uitat" la mine cand m-a ales " bff". De ziua mea mi-a trimis un mesaj foarte dragut care m-a impresionat enorm. Voi da funda celui/celei care m-ar putea ajuta sa inteleg. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

La virsta asta shimbarile fizice sint mult mai rapide. Dar la fel pot fi si cele de comportament.
Depinde de multi factori.
Un sfat e sa mentii contactul cu ea, sa nu te bosumfli si sa te dai la fund. S-ar putea sa regreti mai tirziu.
Daca aveati obiceiuri comune, incearca sa continui sa le practici sau, pornind de la ele, sa creezi si unele noi.
Discuta, abordeaza tot felul de subiecte. Va veti simti mai bine si vei reusi si sa-i afli mai bine intentiile.
Poate trebuie sa mai improspatezi "programul", s-o fi plictisit de unele rutine. Analizeaza daca nu cumva cu timpul v-ati diferentiat pe nesimtite. Cine si de ce?
Nu merge prin telepatie.
Dar cunoscindu-va de atita timp presupun ca ai un statut privilegiat in fata ei, asa ca poti sa si tragi un pic de ea daca ti se pare ca s-a pasivizat. Poate trebuie sa o cuceresti din nou - ar putea fi ceva misto :-)
Din pacate, descrierea ta e cam vaga si nu spui nici foarte clar ce te astepti de la ea.
Succes!
P.S. Sint incult... ce naiba e aia "bff"?

| pastru009 a răspuns (pentru ALGator):

Bff = Best friends forever(=Cei mai buni prieteni pentru totdeauna)

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In viata relatiile se mai pot raci tot asteptand de la partener sa se ridice la nivelul asteptarilor.

| ALGator a răspuns:

Bff = 8 :-) oricum, sinteti campioni. Succes si de acum incolo!
P.S. Cum spunea cineva aici, la 15 ani nu e ca la 7 ani. Poate trebuie sa te gindesti daca nu e nevoie sa acutalizezi Bff in conformitate cu virsta.

| NoName0x0 a răspuns:

La varsta voastra se produc schimbari. Stii? Unele studii spuneau ca oamenii se schimba din 7 in 7 ani, mai exact se maturizeaza, dar nu toti! Unii doar se schimba. poate ca personalitatea prietenei tale s.a schimbat putin. Stai de vorba cu ea despre asta, adica daca nu spui ce nemultumiri ai, ea nu are de unde sa stie!

| CuieMoco a răspuns:

S-a racit pentru ca tu esti doar bff cu ea de 8 ani. Nu te-ai gandit ca poate simte ceva pentru tine? Daca ea nu face primul pas, fa-l tu big grin