| seth26 a întrebat:

Stiu ca s-a mai discutat pe tema fetishurilor dar caut un raspuns in legatura cu asta. Am un fetish sa discut despre sotia mea cu baieti Simt un soi de excitare cand mi se pun intrebari intime despre ea. Mai are cineva acest fetish? poate dauna pe termen lung, relatiei? multumesc.

Răspuns Câştigător
| seth26 explică:

Depinde de tema, discutiei.
Daca vorbesti deste teme intime, este normal sa te exciti.
Insa nu este intelept sa vorbesti cu pretenii, despre lucrurile confidentiale, care iti sunt oferite numai tie.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Habar nu ai ce este ala un fetis.Sau cum scrii tu, fetish.
FETÍȘ, fetișuri, s. n. Obiect considerat purtător de forță magică sau formă materială a unui spirit, fiind venerat ca atare. ♦ Fig. Idee, principiu etc. care constituie obiectul unei adorații oarbe, iraționale. [Pl. și: fetișe] – Din fr. fétiche.

Sursa:http://dexonline.ro/definitie/fetis

| Seba2013 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu intotdeuna trebuie sa te iei dupa dex.
Uite aici, la ce se refera el.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Feti%C8%99ism

| seth26 explică (pentru darrio2007):

Darrio, tu rsti unul dintre aceeia ce au descoperit dex-ul online si sta la fiecare cuvant sa inteleaga ce e. nu intotdeauna cuvintele isi au intelesul in dex. traieste viata, cunoaste toate trasaturile unui cuvant si apoi raspunde. du-te la scoala, nu mai trai pe internethappy. copil sarac

| darrio2007 a răspuns (pentru seth26):

Copil esti tu, bai pustiulica.Am nepoti de varsta ta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Seba2013):

Tot la obiect(sexual)se refera.

| Seba2013 a răspuns (pentru darrio2007):

Asa este, dar trebuie sa ai grija ca de la dex, reiese ca fetisul este adorarea unui obiect, care da ajutor.
Asta de duce cu gandul la altceva.
Mie mi s-a parut ca tu ai inteles sensul acesta, dupa cu ai abrodar acest subiect.

Daca ai gresit, asumati greseala, pentru ca tot timpul este ceva de invatat.
Si cel mai mare destept mai are de invatat, si in plus trebuie sa fim un exemplu pentru cei tineri.

| RAY a răspuns:

Asta nu-i solutia sa ai o casnicie de lunga durata sincer
in loc sa o iubesti, sa o respecti, tu ai fantezii, aiurea amice esti imatur sincer

| SkyPilot a răspuns:

Este prima data cand aud de asa ceva.
Daca poti continua sa o iubesti si sa o respecti dupa ce iti satisfaci pasiunea si daca ea nu afla, nu vad care ar fi problema.

| Lavinia69 a răspuns:

Normal ca o da dauneze relatiei daca tu o sa intreci masura, de obicei cand e vorba de o sotie intimitatile de tin acasa.Trebuia sa te gandesti la "fetishu" asta cand aveai si tu prima prietena sau ma rog.o aventura.