| vampire a întrebat:

sunt andrei si am 20 de ani! am cunoscut o fata acum o luna pe messenger. am inceput sa iesim la un suc, la o plimbare, la fim, etc. intr-o zi stateam cu ea si venise vorba de relatii, la care ea mi-a spus ca are o relatie de o luna cu baiat care este la facultate, dar pe timpul verii se duce acasa fiind din alt oras. fata mi-a spus ca nu-i place genul de relatie care sa nu se vada o perioada lunga. acum cateva zile i-am spus ca o plac mult si ca as vrea o relatie, insa ea m-a intrebat ce face cu celalalt, iar pe urma ca ar trebui sa ne cunoastem mai bine, iar eu am fost de acord. problema insa care e; mi-e frica sa nu fac un pas gresit si s-o pierd. cum ar trebui sa cotinui? ce ar trebui sa fac? a fost bine ca i-am zis ca vreau o relatie cu ea? multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Da, ai facut bine ca i-ai spus. Nu aveai de ce sa iti ascunzi sentimentele sa zic asa. E clar ca si fata te place... nu te-a refuzat cand i-ai spus de o posibila relatie ba chiar si-a pus imediat problema : "ce fac cu celalalt!?". continuati sa iesiti, poarta-te frumos cu ea... nu o presa sa aleaga. las-o sa vada singurahee hee eu cred ca va iesi bine happy succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine ca i-ai spus ceea ce simti. Poarta-te normal si las-o pe ea sa decida cu care vrea sa ramana. Nu o influenta pentru ca s-ar putea sa regreti ulterior. Daca si ea te place si va intelegeti o sa fie totul ok.