| RaapHaeLL a întrebat:

Salut,
Sunt cam confuz...
Eu,i am zis exact ce vreau de la ea(ca vreau o relatie cu ea)
Dar a ramas in aer problema,nu am ajuns la o intelegere
Ea isi doreste,o relatie serioasa pe termen lung
iar eu i am zis,sa o luam usor cu inceputul sa ne cunoastem...

Ieri veni vorba:
Eu:stii,ne cam vorbeste lumea,ca suntem impreuna
Ea:Stii ca lumea e rea,si ce daca,lasa i sa vorbeasca,si asa mie imi convine,cand lumea zice,ca sunt cu un baiat mai tanar ca mine.
Eu: Dar,am stabilit parca ca nu suntem impreuna...
Ea:hmmm,asa e

De fiecare data,cand vorbim e curioasa,daca o barfeste lumea.
Ma saluta in fiecare zi,atingadu ma( pe umar,spate)
,cand trec pe langa ea,vazandu ma sa inrosit si era agitata

Ma asculta cu mare atentie ce am de zis,si ma priveste in ochi.
De fiecare data,cand vreau sa vorbim la telefon,ma suna ea.

In ultimile zile,am sprijinit o si am fost alaturi de ea,cand avea probleme, ce ma face sa cred ca sunt doar prietenul ei cel mai bun(Friendzone)

E prima data, cand ma chinui cu o astfel de fata (nici mere nici pere)

Am sanse sa am o relatie cu ea?
Sau
Sunt prietenul ei cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Tu nu I-ai spus ei ce fel de relatie vrei. Ai pus cumva raul inainte. Daca e cazul, spune-i clar ca si tu vrei o relatie pe termen lung cu ea. Daca nu asta vrei, las-o in pace.
Fata te place, daca si tu o placi nu vad de ce nu I-ai da ce isi doreste.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă-ți curat în sentimente!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Fascinant dialog! Ai mari sanse la un viitor maret!

| Danysan a răspuns:

Pai daca te lasa sa o saruti atunci poti sa stii clar cum te vede ea.Cred ca dupa atata timp ai putea sa maresti si tu miza si sa incerci sa ai o relatie cu ea pentru ca se vede ca nu ar deranja-o. seara faina.

| grab a răspuns:

Ai sanse, da.

accelereaza putin relatia poate va legati mai bine de atata friendzone.

ca ea vrea relatie de lunga durata, spune-i ca si tu vrei dar nu poti garanta ca veti fi impreuna 10 ani sau 10 luni si ca ambii trebuie sa depuneti efort pentru asta si nu sa asteptati minuni garantate!
bafta!
s

| LoseYourMind a răspuns:

Ai sanse.Ea face jocul, dar tu poti face regulile..gandeste-te bine la asta si vei sti exact ce ai de facut.