| malishka93 a întrebat:

Salut.sunt confuza, chiar nu stiu ce sa cred! Astazi mi-a scris o fata.cica prietenul meu s-a culcat cu ea. mi-a scris ca e un bun amant! Ma intlnesc cu el de 1 an jumate! credeti ca ea minte? El spune ca nu si ca o sa-mi dovedeasca! ati avut asa cazuri cind o spus minciuni numa ca sa va desparta? ce sa fac? va rog spuneti-mi

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cazurile astea sunt frecvente,nu apleca urechea la rauvoitori!
Daca el a spus ca iti va dovedi,asta sa faci,sa-l lasi sa-ti dovedeasca!
Exista fete si femei care isi doresc atat de mult un barbat,incat nici o minciuna nu e prea mare pentru ele,ar spune orice,ar face orice,cu scopul de a-l avea pentru ele.
Alte ori,doar la ideea ca doi oameni sunt fericiti impreuna,ceilalti,nu toti,se simt deranjati de fericirea lor si vor sa o strice.
Deci,tu, care iti iubesti prietenul, trebuie sa ai incredere in el.Lasa-l sa-ti demonstreze ca nu este vinovat si nu te amari deocamdata.
Stiu ca ti s-a strans sufletul de teama si durere,stiu cum e sa primesti o asemenea veste.Dar,incurajeaza-te singura,trage aer in piept si ai rabdare,chiar daca fierbi.
Sterge-ti ochii si asteapta,el, daca te iubeste, o sa-si dovedeasca nevinovatia.
Curaj si mult noroc!

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu asculta de gura lumii fiindca niciodata nu o sa-ti vrea ea binele.
Mai ales stoarfa aia, ea singura s-a facut asa din ceea ce a spus, nici nu este de incredere. Niciodata sa nu ai incredere in stoarfe.

| butterfly27 a răspuns:

Nu trebuie sa crezi tot ce auzi.Lumea e ft rea, si vrea doar raul. Daca esti de atata timp cu el, eu zic sa ai incredere.Aia nu vrea decat sa va desparta.Insa daca se va intampla si a doua oara atunci ceva e suspect.Eu zic sa-ti vezi de relatia voastra in continuare chiar nu merita sa asculti toate proastele.TE pup:*

| malishka93 explică:

Fazu...Ti-as propune mai intii sa inevti a vb cu domnisoarele! Tare timpit trebuie sa fii de scrii asa cuvinte care sincer nu mo afectat deloc!

| puishor69 a răspuns:

Inseala-l cu mine. te astept.

| Lovestar a răspuns:

Sunt multe persoane care iti vor raul.de cele mai multe ori o minciuna bine spusa de cineva poate destrama o relatie si chiar o intreaga casnicie... Daca ai incredere in el poti sa treci cu vederea cele spune de "fata asta"dar daca tu simti ca ceva scartaie, ar fi cazul sa te gandesti bine inainte de a lua o decizie.Succes!:*

| bluevibes a răspuns:

Fazu, e grele Limba Romana se pare pentru tine! Mi-e mila de tine happy

| Andrei0017 a răspuns:

In primul rand daca fata acea ar sti ca prietenul tau ar sta cu tine, ar avea toate motivele sa te minta ca sa te desparti de el. crede-ma eu am patit-o si nu e placut de loc. tongue