| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt foarte timida si nu stiu cum sa fac declaratie de dragoste unui baiat. Ma puteti ajuta

6 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Categoric nu e recomandat sa faci tu declaratia de Dragoste dar sa gandim astfel. Poate ca e ziua lui sau ti-a cerut sa ii arati cat de mult il iubesti printr-o decalaratie de "Dragoste". Baietii fac asta mai usor pentru ca sunt trecuti prin atatea dar fetele sunt mai greoaie(nu generalizez). Poti sa faci un speech legat de :cat de mult inseaman el pentru tine, foloseste cuvinte normale si nu prea siropoase pentru ca la baieti li se cam ia de asa ceva crede-ma! Dar retine un lucru si baietii poti fi sensibilizati si o poti face prin referinte legate de cele mai frumoase clipe pe care le-ati avut impreuna. Uneori clipele cele mai frumoase trezesc valuri noi de sentimente.seara faina.

| grab a răspuns:

Nu prea e indicat sa ii faci declaratie de dragoste ca dupa aia are impresia ca i se cuvine totul nemuncit si vei fi o ...alta.
abordeaza-l si vorbiti cateva chestii, timp in care faci gesturi d-astea feminine care arata afectiunea pentru interlocutor, mana prin par, zambet larg, chicoteala...

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Femeile nu fac declaratii de dragoste, femeile se fac cat de frumose pot ele, si asteapta ca baiatul eventual barbatul sa cada in plasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce mai nou femeile schimba rolul cu barbatii?!
El ar trebui la un momentdat sa isi deschida gura si sa iti spuna asta ci nu invers. Ce aiurea, gandeste.
Ii ca si cum ai cere un barbat in casatorie. unde-i toata poveste Cinderellei?

| eduard1 a răspuns:

DUPĂ ce el îţi spune ˝Te iubesc˝, îi spui şi tu ˝Şi eu te iubesc˝. NUMAI DUPĂ.

| LoseYourMind a răspuns:

Heei, ai norocul de a fi reprezentanta a sexului frumos. Trebuie sa fii cea care ispiteste (daca nu e prea mult spus) cea care determina un baiat sa ii faca o declaratie de dragoste. Nu intelege gresit, dar desi acum s-au cam inversat rolurile e bine totusi sa astepti tu sa fii cea curtata, sa te simti oarecum superioara DOAR in aceasta situatie. Asa ca determina-l sa faca EL primul pas! Bafta.