| Brotacel12 a întrebat:

Salut, sunt impreuna cu o fata de 2 luni jumatete, azi am inceput incet sa fac petting, ce ziceti, e destul timp ca sa incepem sa facem petting?

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Depinde de ceea ce este intre voi. Sexul, pettingul si orice altceva este ok si din prima zi, daca esti implicat pe de-a intregul. Daca vrei sa fii fluturas si sa zbori din floare in floare, atunci vai de fetele pe care le aburesti tu si pana la urma si vai de tine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ba frate ma disperati cu intrebarile astea ca faceti sex dupa o saptamana de relatie ca faceti dupa un an, nu e nici o diferenta e aceeasi mancare de peste daca va simtiti in calduri datii drumul ce naiba ca doar nu va pus nimeni centura de castitate

| SkyPilot a răspuns:

Daca fata accepta, intr-un fel e OK.
Daca insa ai pentru fata sentimente, o respecti si te gandesti ca veti fi impreuna pe termen lung, gandeste-te de doua ori. Pettingul va deveni din ce in ce mai insistent, apoi o sa treceti destul de repede la altele.
As crede ca nici unul din voi nu are 17 ani. Ar fi bine sa mai astepti macar pana cand fata face 17 ani.

| Oana92 a răspuns:

Nu exista o reteta pentru asa ceva. Unele cupluri fac sex din prima noapte, altele asteapta ani. Ideea e sa fiti amandoi de acord.
Bineinteles, depinde de varsta. Dar daca sunteti deja majori e treaba voastra!

| ywar a răspuns:

Ce peting fratioare? Direct chilotii, da ce-i dupa ea? Pac, pac executi ce poti ca a doua sansa nu mai primesti. Asculta pe unu' batran.

| Lawliet14 a răspuns:

Va uitati prea mult la filme americane.

| NoName0x0 a răspuns:

La scurt timp dupa petting urmeaza sexul. Pt baiat e ok, pentru fata nu e destul timp, din punctul meu de vedere!

| RedDeath a răspuns:

Depinde cati ani ai si ce intentii ai.
Daca esti un tip care va vrea mai apoi doar sex oricand ii tuna in cap, te sfatuiesti sa o lasi balta si sa nu ii distrugi viata fetei. Cine stie ce impact va avea asupra ei acest lucru.
Lasa ca mai poti trai si fara! Ca nu esti pe moarte!
Ia-o incet, si bazeaza-te mai mult pe chestiile mai putin carnale...

| intelboss a răspuns:

Da mai e ok si eu la fel am facut cu prietena

| Amerilyse a răspuns:

Voi decideti daca este repede sau nu, depinde cat de repede ati evoluat in relatie, si daca va simtiti bine unu' cu altu', nu vad nimic gresit.