| IoanaIoanMaria a întrebat:

sunt in clasa cu un băiat. Deci nu pot sa zic ca îl plac pentru ca îl iubesc.Va rog sa citiți tot.Il plac din Septembrie 2016 și deja e Ianuarie 2018.La noi in școala s-a organizat ceva proiect de Valentine s day care consta in big grineci de exemplu mergeam eu și scriam o scrisoare și scriam pe spate numele destinatarului.Asta a făcut el și mi am dat seama ca el a fost și după scris și după detaliile ce mi le-a dat.Acum nu stiu cred ca vrea sa ma facă geloasa sau chiar nu stiu.Tot zice ca a vb cu x și ca a întreba o mai multe chestii și ca vb cu ea și pe messenger și la lala dar parca zice numai când e in preajma mea.L am intrebat pe un coleg de treaba dacă ii place de x și a zis ca el e prieten f bun cu cea mai buna prietena a lui x și o zis ca nici măcar nu vb cu ea.O data ma uitam la el in ochi și și el la mine și a zis"Vezi ca sunt luat"și am zis "Nu ma interesează și a mai zis inca o data asta și i am spus "Și ce dacă?"și a zis tu ma poți face sa te plac și dacă îs luat!"El sta in fata mea și se întoarce fiarte des se uita la mine in ochi fără sa zică nimic și îmi ia mâna și mi o tine strâns dar eu nu ma opun.La Crăciunul multicultural ne a văzut ca ne facem poze și mi-a zis" Uite Mariazâmbește ca și mine.Ne am potriviMi am spus in minte Oare ma place oare ma batjocorești? Deci a pus o poza de la restaurant când era el cu mai multe fete pe Facebook ce m-am enervat.Intr o zi se uita la mine și azis :"Maria mare lucru sa îmi zici(ca ma placi)După mi-a zis dulce ii dragostea Maria?"i am spus "Nu, deloc"și mi-a zis "Stiu, stiu Maria dacă la x nu ii place de mine atunci sabasa mea e Maria o sa îmi găsesc alta dacă la x nu ii place de mine "Ținându mi mâna strânsă. Îl iubesc din toată inima. Daca as putea sa ii zic.S au întâmplat mai multe chestii de genul dar..As vrea sa vb cu el dar cum ii genul puțin mistocar mi ar fi frica sa nu își bată joc de mine in clasa.Aaa am uitat sa va zic ca pe drum in excursia după crăciun s-a pus lnaga mine pe scaun pe microbuz, nu prea a vb mare lucru cu mine 3 ore, mai mult asculta manele de dragoste.Eram in camera de hotel in excursie și dintr o data il văd ca vine lângă mine in pat.A zis :"Fetele m au trimis"Fetele in excursie l au intrebat ce nota îmi acorda și a zis ca noua (eu nu eram in camera cand el mi-a acordat nota )Ce părere aveți ma place sau nu? Sa îl întreb? Sau ce sa fac? Multumesc frumos ca v ați făcut timp sa cititi PS Nu am fost cu nimeni pana acum și nici nu mi-a plăcut de nimeni. Decmulte ori nu stiu cum sa procedez Cls 8

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu pot sa cred ca am citit asa ceva pana la final, asta 1 la mana.2 la mana (vezi ca imi lipseste diplomatia btw) mi se pare un pusti semi-cocalar cu prea multe figuri si incredere in sine. Daca te place? parerea mea e ca da. Daca sa-i spui ca-l placi? e problema ta.Eu unul daca as fi fata, l-as lasa sa mai ramana virgin vreo 6 ani de zile pentru ca e clar, cu textele alea nu va agata nici o pisica in calduri.Si daca vrei neaparat sa-i marturisesti ''dragostea'' ta pe care i-o porti, atunci ii spui direct ca-l placi si gata.Sa nu te mire faptul ca poate sa isi bata joc de tine prin mistouri de ghertoi dupa.Pentru ca e un copil fara minte de clasa 8-a.Comprende?!

| HelloMaphie a răspuns:

Eu ți-aș zice pur și simplu să ii spui...Din ce am citit mi se pare că și el te place, dar nu recunoaște și face pe rebelul.Îți zic sa încerci. Daca incepe sa își bata joc, pur și simplu ignora-l.Dar e puțin posibil sa se întâmple așa.Chiar mi se pare că și lui îi place de tine. Poți incerca pur și simplu să îi spui...