| anonim_4396 a întrebat:

sunt într-o situatie mai delicata. sunt indragostit de o domnisoară, iar ea este indragostita de mine, însa ea are prieten.

Ea este o fata foarte buna si spune ca nu poate sa il lese pe prietenul ei pentru ca ar face ceva ce pîna acum ea ura cel mai tare. Ne-am întilnit o perioda (cam o luna) pe ascuns la insistentele mele, dar nici ea nu se dadea la o parte...Acum am ajuns in situatia de care ma temeam cel mai mult, ea a spus ca e mai bine să o las, că nu poate fi cu mine indiferent de ce își doreste ea, eu nu-mi doresc acest lucru dar am spus ca ii voi respecta decizia. Eu tin foarte mult la ea si nu vreau să o fac sa sufere si mai tare...

Acum mă simt foarte prost, nu ma pot cencentra aproape de loc asupra lucrurilor pe care vreau sa le fac.

Vă rog dati sfaturi cum ar trebui sa procedez, si ce ar trebui sa fac ca sa ma simt mai bine...

3 răspunsuri:
| 666_7474 a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa apreciezi integritatea ei si in felul asta stii sigur ca daca veti avea o relatie, nu te-ar lasa pentru altul. Pe de alta parte, totusi si-a inselat actualul prieten, ceea ce nu e ok si gandeste-te ca acelasi lucru il poti pati si tu. Cine inseala o data, inseala si a doua si a treia oara.

In plus, nu e niciun motiv sa nu il paraseasca. Probabil ea te vede doar ca pe un amant si celalalt ii ofera mai multa siguranta, etc.

| Xenya a răspuns:

Sa incerci sa o uiti. Daca vroia intr-adevar sa fie cu tine se despartea de baiatul respectiv.Scuzele pe care le gaseste ea sunt doar basme.

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Pai,ar trebui sa fii si un pic fericit! Pentru ca macar stii ca te-a placut.