| RazvRazvan5456 a întrebat:

Sunt prieten cu o fata de un an si ne intelegem foarte bine, suntem prieteni foarte buni, ma imbratiseaza, ma pupa (pe obraz), sta cu mine, vorbeste orice cu mine Ea are prieten, de aia ma pupa pe orbaz, e si normal, dar totusi, oare ma place putin? Imi mai zice ca sunt frumos, uneori, chestii frumoase, imi arata conversatii cu iubitul ei, ma lasa sa piscalesc pe telefon fara zica ceva, imi arata parola de deblocare, a spus ca nu are ce sa-mi ascunda.
Putin, poate o plac, la inceput nu, doar ca am prins drag de ea. Oare ea ma place putin? Sau e doar FriendZone? Cu ceilalti baieti nu se comporta ca si cu mine, vorbeste cu ei, dar nu cum face cu mine. Un prieten, o pace 100%, mi-am dat seama, o tot bazaie, o imbratiseaza, nu o lasa in pace, cand o enerveaza, il injura si il loveste, dar el nu are treaba, continua cu glumele. Poate sunt putin gelos, nu stiu, ce sa fac ca el sa ii dea pace? Pana al urma, ea ma place putin?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, te place.

| RazvRazvan5456 explică (pentru anonim_4396):

Ce sa fac sa o cuceresc "?

| VaDauMaxim a răspuns (pentru RazvRazvan5456):

Pai spune-i ca o iubesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru RazvRazvan5456):

consider că cucerită e deja. nu face nimeni gesturile astea fără să simtă ceva. păi, cred că ar trebui să fii sincer cu ea și să-i spui ce simți, deși e cam complicat, ea având o relație.

| RazvRazvan5456 explică (pentru anonim_4396):

Da dar, ea imi spune de care baieti ii place, mi-a spus mai demult, cand am vorbit despre un baiat care ii zicea ca ea ma place, dar ei nu-i place de mine si eu am spus la fel (am mintit putin)

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate a prins doar drag de el asa ca prieten si are incredere in el, asta nu inseamna ca are sentimente pentru el. Am si eu o astfel de prietena... si nu cred ca ar avea sentimente pentru mine. Sentimentul de iubire e mult mai complex... asta e doar joaca de copii. Ce rost ar avea sa-si impartaseasca sentimentele si sa piarda si ceea ce are?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Suck):

să piardă ce are? dar, crezi că e mai bine să stea lângă o persoană pentru care simte ceva, știind că nu o poate avea? în fine, ei știu mai bine ce au de făcut.

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Da e mult mai bine sa aiba rabdare... acest sentiment poate sa fie mai intens sau poate deveni vizibil si din partea ei si asa e totul mai usor. O iubeste... sa o iubeasca, nu il poate nimeni opri sa faca asta, se poate bucura de fericirea ei.

| EmanuelKant a răspuns:

Friendzone Level 99999999999999

| VaDauMaxim a răspuns:

Dar cand e cu iubitul ei cum se comporta?

| RazvRazvan5456 explică (pentru VaDauMaxim):

Nu am stat cu ea cand a fost cu iubitul ei, suntem din parti diferite a orasului, ne vedem de vreo 2 ori pe saptamana. Eu de la marginea orasului ea la cealalta parte. Ne intalnim la orele de dans