| ceapa a întrebat:

Sunt un baiat in varsta de 14 ani si imi place de o fata de 13 ani. Imi este colega de clasa, prietena foarte buna.

Suntem intr-o relatie de 1 an si ceva. Ne iubim foarte mult unul pe celalalt. Ne facem cadouri unul celuilalt de Valentine's Day. Eu i-am zis ca o iubesc de mai multe ori (datorita unui joc de "Adevar sau Provocare"), dar ea nu a spus ca si ea ma iubeste ci a spus "Mersi!" si a zambit big grin. Ea nu mi-a spus ca ma iubeste prin simplele cuvinte "Te iubesc!", mi-a zis altcumva dar am inteles big grin.

Tot timpul m-a apreciat si mi-a spus: "sti... noi 2 de potrivim", "esti super", "lasa ca te ajut eu", "te pup" si altele, atat pe mess, telefon cat si fata in fata. Si si eu o apreciam la fel numai ca ii spuneam si cuvintele "Te iubesc!" si era foarte fericita sa auda asta.

De cateva luni in coace am senzatia ca ma iubeste tot mai putin, ma ignora (cateodata), nu mai imi raspunde la telefon/SMS-uri, nu mai intra pe mess, nu prea mai pare interesata de mine. Dar si asa eu inca mai cred ca ma iubeste, nu s-ar desparti de mine una cu doua...

Intrebarea este: care ar putea fi cauza acestei situatii?

1 - Vrea sa afle daca ii sunt fidel, daca nu pot trai fara ea? (asa sunt)

2 - Colegii de la scoala tot "isi bat joc" de noi (le este ciuda ca ei nu ai iubit/iubite) si vorbesc foarte urat (vulgar). Ar putea fi asta cauza ca ma iubeste mai putin? (si pe mine ma afecteaza)

3 - Un coleg vrea ca sa ne despartim si sa se "combine" el cu ea si sa profite de ea pentru ca este foarte desteapta pentru a lua note mai bune la scoala (el). Ar fi putut asta sa ii spuna o minciuna despre mine si ea sa nu ii mai pese de mine dupa ce aude asta? P. S. asta profita de fiecare ocazie

4 - Oare nu mai vrea sa fie cu mine asa mult pentru un timp? O sa ma iubeasca mai mult in viitor?

5 - Sau ce?

P. S. Eu cred ca ar putea fi cauza 1
P.S.2. Daca vreti mai multe informatii ma mai puteti intreba

HELP ME!

Răspuns Câştigător
| adynutza_2816 a răspuns:

Problema e delicata n-am de ce sa te mint pentru ca ea poate avea multe motive dar cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea poate e suparata din alta cauza. dar nu o lua direct incearca sa vorbesti cu ea ca un prieten adevarat nu ca un iubit si vezi ce reactie are

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Mai.eu inteleg ca o placi enorm. dar daca ea nu te place las-o in pace.si asa se pare ca mai mult tu o iubesti pe ea decat ea pe tine... sad
spune-i ca daca nu iti dai un raspuns serios nu mai vrei sa fii cu ea.

| WickedBoy a răspuns:

Ar putea fi toate variantele de mai sus chiar doua de odata. Sfatul meu e sa vorbesti sincer cu ea. Daca sunteti impreuna de un an si ceva cred ca ati putea sa tineti o discutie serioasa despre ce crezi.

O poti invita la un suc sau ceva.sa discutati...happywave

succes.Make love not warcraftwinking

| BellaRagazza007 a răspuns:

Vai nu gata! Nu crezi dragule ca. ti faci prea multe intrebari?

Uite, dupa mine s-a saturat de tine.

dar eu nu sunt ea, si nu o cunosc si nu pot sa. ti zic ce gandeste.

Cel mai bine este sa vorbesty cu ea deschis. Intrea.bo care este problema. vorbeste deschis... si atunci asa stii care este cauza!

Bafta!

| Alistair a răspuns:

Mai oameni voi inca sunteti tineri. Distrati-va si lasati iubirile. Tu cum poti spune ca o iubesti si nu poti trai fara ea la 14 ani. Crezi ca o relatie dureaza o vesnicie la varsta voastra. Scuze ca iti zic dar s-a saturat de tine, si stai linistit ca no sa fie ultima oara cand patesti asta. Tu sa iti vezi de scoala pentru ca viitorul tau conteaza mult mai mult decat relatiile la varsta ta.

| VogueB a răspuns:

Esti popular, destept, social, amuzant, imbracat bine, cu o situatie materiala buna?
sau ceva din toate astea?

| VogueB a răspuns:

Uite draga wickedboy, nu am spus. o din interes personal, fetele din ziua de azi de multe ori ASTA cauta! si sa fim seriosi, ce fata ar spune mersi? Gen : multumesc ca ma iubesti sau ce?
E clar ca fata vrea sa faca pe indiferenta sau chiar nu ii pasa de tine. God ce oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 14 ani, nu e vorba de iubire la voi acum, e adolescenta asta nebuna prin care trecem toti, e varsta la care se fac "pasiuni" pentru cate o fata, dar o sa iti treaca repede, daca nu mai vrea cu tine, las-o in pace, ca sunt multe fete dragute...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decenu esti mai direct fata de ea?

| ceapa explică:

@Broken&Beautiful - ea ma place. A dat foarte multi bani pe cadoul de ziua mea. O intereseaza sa fiu cat mai fericit. Candva ea era mai mult indragostita de mine decat eu de ea.