| kevinnn19 a întrebat:

a trecut o perioada lunga de cand nu v-am mai scris, as vrea sa ma ajutati cu ceva sfaturi.Sunt intr-o relatie cu o fata de 5luni si ceva si o iubesc foarte mult dar uneori ma jigneste foarte tare, spune niste vorbe care chiar dor.Intr-o zi imi spune ca ma iubeste extrem de mult iar in alta ca sunt un simplu baiat care ii place,uneori exagereaza atat de mult,daca nu as lasa de la mine cu siguranta ne-am desparti,dar nu stiu ce sa mai fac. Uneori trebuie sa imi cer eu scuze ca poate am inteles gresit, ca poate..., cand ea ma jignea si tot chestii din astea.Dar nu pot sa ma despart de ea(eu am 21 iar ea are 17 dar e mult mai matura pentru varsta ei, in 80% din timp). Parintii ei sunt plecati in strainate de 4 luni si sta singura,imi reproseaza ca nu sunt cu ea tot timpul,dar eu am si examene si nu pot fi acolo, cand e perioada aia a lunii imi spune ca poate ar trebui sa ne despartim, dar dupa ce trece imi spune ca ma iubeste foarte mult si ca ar vrea sa se casatoreasca cu mine si sa fie cu mine pentru totdeauna.Ma jigneste destul de des si i-am spus ca unele lucruri ma deranjeaza si tot o face,ce sa fac? o iubesc,acum nu imi pot imagina cum ar fi fara ea, dar cateodata e atat de greu cu ea, parca nu ma respecta.Va rog sfaturi, cat se poate de repede, multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca te jigneste si iti spune ca ar fi bine sa va despartiti, incearca si las-o si ai sa vezi ca nu mai procedeaza asa daca se vede singura. Daca tot continua sa te jigneasca, inseamna ca are un iubit langa care se simte fericita.

| LoveSleep a răspuns:

La început credeam că ai 14 ani.
Dar 21? Serios? Probabil ai vreo boală care te-a făcut să crești în 10 ani cât alții în 21, că altfel nu-mi explic.

| kevinnn19 explică (pentru LoveSleep):

Nu prea inteleg la ce te referi aici, sunt destul de stresat cu examenele si as aprecia daca ai putea explica

| kevinnn19 explică (pentru LoveSleep):

As vrea un sfat, ceva, ce ar trebui sa fac? poate aveti mai multa experienta

| Doub a răspuns:

"cand e perioada aia a lunii imi spune ca poate ar trebui sa ne despartim"-rolling on the floor))).

Răspuns utilizator avertizat
| djlukass a răspuns:

Pai cand e in perioada lunii si iti zice ca ar trebui sa va despartiti la ce se refera? ca ar trebui sa va despartiti voi sau sa va despartiti de CM pentru 9 luni?laughing Cat despre tine te lasi putin calcat in picioare si nu esti demn de a fi barbat sincer. La varsta asta sa te ia la misto fata aia e chiar injositor, dar fiecare stie cum gestioneaza situatia. Eu unul nu as tolera chiar asa de multe, eu de exemplu cu prietena mea am stabilit niste lucruri din primele zile ale relatiei: unul din ele este comunicarea, iar atunci cand ne deranjeaza ceva sa ne spunem verde in fata pentru a schimba lucrurile si in 2 ani de zile de cand vorbesc cu ea nu ne-am certat odata, au fost doar mofturi ca sa le zic asa sau neintelegeri da niciodata nu s-a pus problema sa ne despartim(2-3 au fost la numar) pentru ca am stiu sa gestionam problema si mai mult de cat atat stim sa ne respectam si nu ne-am jignit niciodata pentru ca exista si un gram de respect fata de noi si de principiile noastre. Daca nu stiti sa va respectati nu veti ajunge nicaieri. Trebuie sa renuntati la anumite obiceiuri care le aveati inainte pentru persoana iubita, dar e greu, dar cu timpu vor trece si lucrurile astea.