| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta e o intrebare serioasa.
Am 12 ani(Sunt la o pubertate precoce,am 1, 72 si 66 kg)..mda sunt un pic grasut.
Acum cateva zile, m-am masturbat pentru prima data..si doar dupa ceva timp mi-a iesit lichidul alb-galbui.Nu sunt sigur daca mi-a iesit tot.
Intrebare: ESTE CEVA NORMAL?(Sunt baiat)

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Niciodată nu iese tot. Trebuie să repeți operațiunea cât poți de des, altfel se adună prea mult și faci explozie!

| Emilian65 a răspuns:

La 12 ani nu este normal sa te masturbezi. Acel lichid de care vorbesti este sperma care iasa la orice baiat care se masturbeaza.

| Seba2013 a răspuns:

Raspunsul care s-a petrect este normal.
Se numeste raspunsul sexual.
Este autonom, lucreaza fara vointa ta.

Insa acest proces fizologic, care se intampla in organsmul tau, este bine sa il cunosti, pentru ca te poate imbolnavi, si poti ajunge dependent.

Inainte de a incepe ceva, trebuie iti pui o intrebare cauzala.
Oare este bine, sau rau?
Sanatos sau nu?
Ce se intampla in corpul meu?
De ce exista atati de multi oameni care sunt dependenti de masturbare?
Este pacat?
Toate lucruile acestea te vor ajuta sa intelegi daca masturbarea este sabatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De atunci nu am mai incercat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca de atunci nu am mai facut laba...
Mi-a dat un raspuns mai "rau"dar oricum mersi pentru Sfat!
Mda.mi-a zis tatal meu sa nu mai fac asa...

| Silviug a răspuns:

Asta se intampla daca strangi prea tare laughing... nu stiu ce ai laughing