| MihaiOvidiu757443 a întrebat:

Acum 4 zile am vorbit cu o fata care nu este cu mine in scoala (din fericire laughing.
Am inceput sa am sentimente pentru ea, vorbeam in fiecare seara, iar ea imi dadea semne ca ma place (cel putin asa zicea nenorocitul asta de creier). Dupa cateva saptamani de vorbit, mi-am incercat sansa, i-am spus ca o plac (cred ca cea mai mare greseala facuta, nu ne-am vazut nicioadata). Mesajele primite de la ea:
-ammmm
scuze dar nu sunt sentimente reciproce...
Urmatoarea zi m-am gandit sa ii dau mesaj, i-am spus buna, au trecut 12 ore: seen...
In momentul acela mi-am dat seama ca nu e aleasa laughing si doar si a batut joc de mine si de timpul meu.
Voi ce parere aveti? Ar trebui sa ii mai dau alt mesaj? A vrut sa ma testeze? (cum dracu nu stiu laughing doar intreb).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"mi-am incercat șansă" - nu mai vorbi cu șanse, că ea nu e vreun fel de premiu care ar trebui sa te simți norocos dacă-l câștigi, as fi inteles daca vorbeai cu vreuna de înaltă clasa, dar sunt mai mult ca sigur că aia e o fata simpla. Și n-ai pierdut nimic, ba chiar ai câștigat o experiență in plus și ți-au fost deschiși ochii.

In general cu tipul ăsta de fete, trebuie sa fi mereu detașat nop sentimente, o data ce ai cazut și devi moale te înțeapă peste spinare.

La fel ca in scorpionul și broasca țestoasă.

Practic sunt niște vampiri energetici, dau semne că te vor până reușesc să ți sugă energia, iar când te seacă atunci nu mai sunt interesați și își caută alta victima.

Exact așa face si ea, a dat semne că te place pana, ai dat și tu semne că o placi, atunci nu mai a avut nevoie să se chinuie sa-ti câștige interesul o data ce ai validat-o.

Tu trebuie sa consientizezi că singurul motiv, pentru care inca mai vrei sa ii trimiți mesaj este pentru că a lu-at ceva bun de la tine, tu vrei sa umpli acel gol care ții l-a lăsat ea, îți vrei investiția înapoi.

De o fata care îți aduce beneficii nu te "atasezi" așa repede pentru ca, nu îți i-a nimic prețios, nici timpul tau nimic. Ci te ajuta sa te dezvolți, sa evoluezi mai bine decât o făceau singur.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu mai insista. Nu te vrea in relatie cu ea.

| LoveSleep a răspuns:

Clint e iar fumat, iar citeaza din Schopenhauer. Iti dau link cu ce fumeaza el, daca vrei direct de la sursa.

Ati vorbit, totul a mers bine si in loc sa iesiti undeva, tu ii spui ca o placi. Cam ce sperai sa se intample?

"-ammmm
scuze dar nu sunt sentimente reciproce..."

As fi intrebat-o daca s-a razgandit, ca incepuse bine cu ammmmmmmmmmmm.
Dar nu intelegea ca dupa al 2-lea raspuns nu pare prea inteligenta, caz in care ar fi trebuit sa-i spui ca nu ai intrebat-o daca sentimentul e reciproc, sa nu se ambaleze asa.

Oricum, dupa situatia cringe de dinainte, ii spui buna? Din nou, ce sperai sa se intample?

Nu-i mai da mesaje, nu te mai face de ras.
Daca ca prin minune iti scrie, nu te panica si vorbeste cu ea normal, uita ca i-ai zis ca o placi, uita ca site ca o placi.

| Crackman a răspuns:

Este simplu...
Internetul este o unealta in care aduci fata la un date.
Sa o vezi in viata reala, mai putine mesaje ca sa iti rsmana ce sa vorbesti cu ea.
Multa vorba duce la prostiia aia de freind zone. Este bine sa nu iti spui sentimentele ci sa dai de inteles.
La final daca nu vrea... cauta pe una care vrea

| Crackman a răspuns:

Aaa, da vb cu ea 3, 4 zile si dispari o zi.
Daca te cauta este semn bun, nu... cauta alta

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-i block direct și găsește altceva de făcut. Fetele știu doar să profite și să își bată joc de sentimentele băieților.

| Rynocher a răspuns:

Sefule, simplu dai o buca fara sentimente si gata!