| zNx01 a întrebat:

Acum o saptamana mi-am inceput viata sexuala, am 16 ani fara 2 luni. Nu rezist decat 10-15 penetrari, dupa imi dau drumul. Mentionez ca inainte faceam laba mai zilnic, e vreo problema?
Nu radeti, nu jigniti, n-am de unde sa stiu. Curiozitatea omului e mare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ejaculare precoce ti se trage de la modul incorect de mastrurbare. Apoi masturbarea zilnica duce la ejaculare rapida(gandeste logic, daca masturbarea ta tine maxim 10 minute) cat crezi ca vei rezista in actul sexual.
16 ani? Nu esti cam tinerel? Foloseste prezervativ atat pentru binele tau cat si pentru binele ei!

8 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie o problema faptul ca te masturbai aproape zilnic. Ai un corp pe care vrei sa ti-l testezi, sa te simti bine. Durata actului sexual pentru un timo mai indelungat tine si de excitare, si cum iti place sa faci sex. Daca esti un tip foarte activ, iti vei da drumul mai repede, decat daca ai penetra mult mai lent.
Oricum, e mult mai oks sa raresti masturbarea!winking

| Oana92 a răspuns:

Singura problema e ca esti la inceput. De asta patesti ce patesti. Continua cu practica si o sa fie totul okwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Chimied a răspuns:

Da, se numeste ejaculare precoce. Este un lucru normal ca un barbat sa ejaculeze rapid la prima sa experienta sexuala sau dupa o pauza prelungita si reluarea activitatii sexuale.

| almirock a răspuns:

Depinde de foarte multe alte chestii... Nu te panica și o să fie binewinking