| waaGe a întrebat:

Ador o colega de clasa si as avea cateva intrebari. Stiu ca e subiect general aici si s-au dat multe raspunsuri dar pentru mine nu am gasit ceva concret. Imi place de ceva timp de ea si nu stiu ce sa interpretez. Cand mai stam impreuna radem si cand mai ma uit in ochii ei, am impresia ca se joaca cu mintea mea. Inainte cu ceva ani mi-a mai placut de ea dar a trecut, pe atunci eram timid ca naiba si nu voia sa aiba o relatie cu mine ca eram timid si ei nu ii placea de mine. Acum mai stam cateodata impreuna si radem si ne intelegem bine. Am sanse sa am o relatie cu ea? e bine sa ai o relatie cu colega de clasa? ce as putea face ca sa fac lucrurile sa avanseze?

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

In primul rand afla cat mai mult despre ea, despre felul ei de a fi, ce-i place, ce hobyiuri are, sa stii cum sa actionezi, apoi intervine la prietenii comuni, sa puna o vorba sa-i deschida ochii un pic, sa-i zica ce parere are despre tine, apoi cu o floare pe banca si un biletel rezolvi incet, incet problema nu? Vii primul in clasa ii pui floarea cu un biletel cu un mesaj de dragoste, un status gasesti tu, apoi ii trimiti mesaj sa o intreebi daca i-a placut si vei vedea ca nu ii esti indiferent! E un inceput! Multa bafta!

| DrunkenRat a răspuns:

Este oarecum aiurea sa ai ca prietena o colega de clasa. Eu personal ma simt aproape de colegii mei si nu mi-as face "iubiti" printre ei asa cum nu mi-as face intre fratii din familie. Asta pentru ca nu m-as simti eu bine nu pentru ca ar exista ceva lege eronata si nescrisa. Daca iti place, insista. Intr-o relatie conteaza enorm de mult timpul. Converseaza si incearca sa faci astfel incat la inceput sa para ca aveti multe in comun (poate chiar aveti). Doar dupa poti spune si lucrurile peronale/fragile.

| JoMo a răspuns:

Pai ai putea sa o intrebi din vorba in vorba daca ii place de tine.Si o inviti pe undeva...winking

| Andrewy21 a răspuns:

Ai mari sanse sa fii cu ea...eu am patit exaxt ca tine doar ca era si colega mea de banca si inca este! Ai 3 posibilitati sa te combini cu ea:
1.pui pe unu sa-i spuna"hey...(cum o cheama) am vazut ca te intelegi bine cu waaGelaughing...e ceva intre voi " si il pui sa se joace cu mintea ei pana afla daca te place sau nu dar sa fie cineva cu care se intelege bine.
2.O intrebi pur si simplu daca-i place de tine si daca vrea sa se combine cu tine(un sfat sa nu pari rusinos si cu voce tremurata, at. cand ii spui; sa ii spui si cu tupeu dar si cu tandrete).
3.sai faci avansuri si sa te rogi la Dumnezeu ca sa-ti faca ea cerere de combinare la cartelalaughing
Sper ca te-am ajutat cu sfaturile si vezi ce faci cu fata aia! succes si sa-mi spui dupa daca te-ai combinat cu e sau nu!

| Andrewy21 a răspuns:

Da love struck incearca si mutate cu ea in banca...si daca te si combini cu ea sa vezi ce smecher este. Mai ales daca banca e ultima su penultima... eu stau cu ea in ultima banca undeva la perete super tare! app poate dai si o funda