| AnneIsHere a întrebat:

Aici simt ca-mi pot gasi alinarea si stiu ca aici sunt oameni care incearca sa ma ajute.Deci de unde sa incep, Sunt in clasa a5-a si-mi place de unul din a6-a s-a dus o colega sa-l intrebe daca ma place si a zis "DA" s-a mai dus nebuna de inca 3 ori.Astazi a vrut sa ne intalnim fata in fata pe terenul scolii (el este cu foarte multe fete si sta numai cu fete)Il asteptam cu catvi va baieti si cateva fete (colegi).A venit a trecut asa pe langa mine si i-a zis colegei alea ca-l doare in fund ca-l plac...Nu mai stiu ce sa mai cred, m-am facut de rusine la toata clasa lui ca normal ca colega aceea a spus la toti.Veneu colegi si incerceau sa ma imbuneze dar nimic...M-am facut de rusine! (cred) Toata ziua am plans si am fost trista.Cred ca toata clasa lui rade de mine, Si asa a spus si colegilor mei pe care-i cunostea NU stiu ce sa mai cred! Va rog ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| MissDyDee a răspuns:

Vai ce capat de lume e pentru ce ti-a zis el..esti clasa a 5a fetita trezeste-te nu s-au terminat baietii si nici viata ta.da-l incolo iti gasesti tu altu' la timpul potrivit! si cat despre cei care rad de tine ..pai or sa rada incontinuare daca tu te stresezi atata pentru ei!

| Zeref a răspuns:

Fiind micuta nu prea am ce sa-ti zic, dar am sa incerc.La varsta ta nu ar trebui sa fii asa suparata pentru o chestie atat de mica, desi el nu este singurul de pe pamant.E clar ca in viziunea lui este idolul fetelor din acea scoala, ceea ce de multe ori i se intoarce in defavoarea lui, tot timpul se intampla asta. Sfatul meu este sa-l ignori si sa treci pe langa el si daca se poate sa nu te uiti deloc la el si sa-ti vezi de treaba.IN NICI UN CAZ sa nu te lasi afectata de cele intamplate si ma refer VIZIBIL. Dupa un timp el va observa ca dintr-odata nu-i mai dai atentie si va veni el, dar, cu scopul de a te face de rusine.Inca odata pentru a-si demonstra scopul.Cel mai bine daca devine nesimtit este sa-i dai o palma desi nu prea are efect, dar, cel mai bine este sa-l faci de rusine public.Ex:"Sa nu te mai prind ca vii la mine cu putulica aia mica si pe urma sa te lauzi ca ma tii 2-3-4 ore fara oprire". Ceva ce vezi la el, ceva ce ascunde si nu vrea ca altii sa vada.Crede-ma ca, cu cat esti mai "celebru" cu atat mai tare te doare cand pici.Si numai lasa fetele sau altii sa te intimideze cu dumele.LE raspunzi frumos:"Se vede ca nu are tupeu sa iasa cu o fata la plimbare sau la intalnire..numai gura de el.Si pe urma vorba circula repedelaughing. Crede-ma ca are efect.

| Zacram a răspuns:

Da-l in masa oh go on

Nu stie ce vrea

| prrocuror a răspuns:

Fetito.ia papusa de mana si soaca sotronu cu ea..nu iti mai afce atatea probleme de genu asta.toti baieti cand se vad bagat ins eama de fete procedeaza asa. daca putea sa se culce cu tine sigur nu iti zicea asa.gandestete si raspundei cu aceiasi moneda.gandestet la un plan si ai sa vezi ca te vei simti mult mai bine.si un sfat elegant ar fi -cand vreis a faci ceva fa singura nu mai trimite toate idioatele sa iti rezolve problemele

| just4mee45 a răspuns:

Acum se uita pe profilul tau de facebook. si chiar daca ii place de tine. ii e rusine. aa da si nu iti fie teama nu rade nimeni de tine.

| pufarina95 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar singurul fel care poti proceda este sa ii eviti si sa te porti cu ei mai sictirita eu sunt in clasa a7a si asa fac cand cineva rade de mine si ai sa vezi daca treci pe lnga ei si vor vedea ca nu te deranjeaza comentariile lor nu iti vor mai spune nimic.
mult noroc!