| teo77 a întrebat:

ajutor nu pot sa ma las de masturbare ajutati-ma va rog

P.S
si nu vreau comentari tampite ca si cum ar fi :du-te la un psiholog sau uitete la un film de comedie sau ia-ti o prietena

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu ai puterea sa te stapanesti tu singur,doar ceea ce numesti "comentarii tampite" ar mai fi solutiile.
Esti in situatia in care trebuie sa te ajuti singur, tu ai inceput-o, tu ai continuat-o, tu vezi ca iti face rau, tu trebuie sa inveti sa te stapanesti!
Alta solutie, nu ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da de ce vrei sa te lasi de masturbare? Daca nu stii e ceva normal si sanatos pentru organism

| mihai69 a răspuns:

Cum să te ajutăm? S-o frecăm noi în locul tău, sau cum?!?
Fii serios! chiar nu vă înțeleg pe copiii ăștia care se apucă de masturbație, care evident e un obicei adictiv, pentru că produce multă plăcere, dar în condiții normale perfect inofensiv și apoi solicită ajutor altora ca să se poată lăsa...
Păi e ca la tutun: ori ai voință și te lași, ori... ne lași! Altă soluție nu e!

| Fatamuntilor a răspuns:

Gaseste alteceva de facut cu mainile.Un hoby in care sa foloseste ambele maini.
Iesi cat mai mult afara.
Socializeaza
Ajuta-ti parintii cat mai mult in gospodarie.
Cam asta ar fi solutiile.

| ywar a răspuns:

Pai comentariile acelea tampite sunt cuvintele pe care tu nu vrei sa le auzi. Invata, citeste o carte, iesi in parc si bucura-te de primavara Nu Sta in Casa si o Freca - la propriu

| Alcyon a răspuns:

Totul depinde de tine. Cum crezi ca te putem ajuta noi, niste persoane straine, sa te lasi de masturbare? Daca n-ai suficienta vointa, n-o sa reusesti niciodata sa renunti la aceasta practica.

| Seba2013 a răspuns:

Trebuie de intelegi teoria motivatiei.
Spune ca orice comportament este activat.
Cei din marketing stiu lucruile acestea.

Desigur ca tu poti sa te las de masturbare.
Incearca sa iti reprimi aceea emotie dulce, sa vezi cum ajungi la frustrare, ansietate si multe boli.

Trebuie sa intelegi ce sunt emotiile.
Cum te afecteaza si cand.

Cand apar emotiile?
Cum iti afecteaza corpul?

| Melcul a răspuns:

Daca ai o virsta inca mica si esti la inceput o sa-ti treaca peste ceva timp.
Daca ai peste 18 ani si esti dependent ar trebui sa te inscrii intr-un "Fan Club".

| Chimied a răspuns:

"ajutor nu pot sa ma las de masturbare", numai fi atat de speriat.
Nu te mai uita la NIMIC ce face parte din categoria 18+, nici macar la tv nimic nimic.Si trimite-mi un sms, sa iti spun ceva in particular.