| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si cand eram mai mic pe la vreo 13 ani am incercat sa=mi dezlipesc pielea de pe capul penisului. Dupa aia am observat ca am niste bubite mici, albe cat un varf de ac pe inelul penisului si pe dedesubtul capului.Nu simt nicio durere sau usturatura doar ca arata urat si vreau sa scap de ele. E ceva grav sau despre ce e vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Mergi la medic dar n ute lua dupa colegu de mai sus ca exagereaza.E o boala ginecologica care se poate trata. Daca era cum spune colegu erai mort de mult pana acum. seara faina.

| NameHarris a răspuns (pentru Danysan):

laughing)

| Danysan a răspuns (pentru NameHarris):

Mestere poate nu descrie el tot.Nu ai de unde sa stii daca e asa ceva sau nu.Pe de alta parte astea sunt doar supozitii si nu e oki sa il sperii asa pentru ca astfel de raspunsuri au un impact ff mare asupra unei persoane.Mai bine sa ne abtinem pana merge la medic.Plus ca sunt atatea boli care determina aparitia de asfel de simptome de nu le poti numara pe degete.Hai sa fim realisti si sa nu sarim cu ce e mai grav totusi.Sa mearga la medic pentru ca nu se stie.Crezi ca parintii nu ar fi observat daca ceva nu e in regula cu el? Eu ma rezum de la a da un diagnostic de genu pentru ca nu mi se pare de ras sa ai spui cuiva ca are asa ceva.Bine nu spun ca razi dar nici bine nu ii faci necunoscand situatia si eventual ce are el acolo. Poate ca nu a descrisc corect. Poate ca are alt ceva. seara faina.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

De ce ai vrut sa dezlipesti pielea de pe capul penisului? Ai vrut sa vezi ce este sub ea? Sau ai vrut sa incepi sa te masturbezi? Pentru bubitele aparute incearca sa dai cu solutie de Clotrimazol( se gaseste la orice farmacie, este si ieftina, dar buna), sau cu crema de Canesten(la fel o gasesti in farmacie).

| NameHarris a răspuns:

Du-te la un medic specialist