| saster a întrebat:

am 14 ani si ma masturbez, am cosuri destul de multe doar pe fata nu si pe maini pe umeri si etc ( ca in alte cazuri ), intrebarea este daca de la masturbare apar cosuri? funda!

Răspuns Câştigător
| pipluup a răspuns:

Nu nu apar de la masturbare.Cosurile apar de la pubertate. Poti sa te masturbezi in continuare fara nici o grija.big grin Primesc funda, da?happy

7 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Pai ca sa scapi de cosuri strange "crema"si da-o pe fata!

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu, masturbarea nu are legatura cu cosurile, la tine problema ar putea aparea de la acnee. consulta doctorul.

| Brâncuşi a răspuns:

Varsta este de vina, doar nu cand esti batran iti cresc cosurii, nu iti face griji nu e de la masturbare.happy

| AlexTeYubeste315 a răspuns:

Salut si eu am acceiasi problema, dar cosuri pe maini nu am insa pe fata da, eu am intrebat doctora de familie Si a zis sa iau un trattament si sa nu mai fac laba si, Crede-ma ca usoru cu usorul au disparut, cat destre tine ...Nu-ti mai fa laba si du-te la un medic si el îți va da un trattament... Si normal, cosurile nu pre apar de la masturbare, apar de la pubertate

Sper ca te-am ajutat

| dany2696 a răspuns:

Nu apar... funda

| DigitalRammstein a răspuns:

Nu e fa incontinuare eu fac zilnic ma Masturbez sunt expert in genu asta la sportu acesta si nu imi apare nimica
nici cosuri poate esti alergic la ceva ai grija de sanatate happywinking sau poate te-a intepat vreo albina sau vreun bonzar si poate esti alergic la chestii din astea ai grija de sanatate happy

| iorgamimi a răspuns:

Masturbarea nu are nici o legatura cu cosurile. la pubertate glandele care se afla in piele secreta din ce in ce mai mult si din aceasta cauza canalele de evacuare ale glandei se infunda si apoi se infecteaza si asa apar cosurile. cu timpul aceste glande isi vor regla secretia si cosurile vor dispare de la sine. o curatare zilnica a tenului poate ajuta. o mare greseala este stoarcerea cu sarguintza a acestor cosuri deoarece pot ramane semne pentru toata viata.